Generální partner
Světlý režim
26. květen 2020

Po neplánované pauze slezské derby, Opava-Karviná (st,18)

Po osmdesáti dnech nastoupí hráči MFK Karviná na trávník k ligovému zápasu. V době, kdy měla FORTUNA:LIGA vrcholit je na programu teprve 25. kolo. Karvinští zajíždí ke slezskému rivalovi do Opavy k zápasu tzv. „o šest bodů".

Dost bylo individuálního běhání po lese, bezkontaktních tréninků i přípravných zápasů. Už se opět začíná hrát a to velmi zostra! Během tří týdnů (systémem středa-neděle) dokončí Karvinští základní část FORTUNA:LIGA a hned na to navážou nadstavbové boje. „Program bude nahuštěný a náročný. Proto jsem rád, že jsem mohl spolu s kolegy vidět v akci všechny hráče. Věřím, že jsme na restart dobře připraveni a přeji si, abychom navázali na úspěšný začátek jara,“ nechal trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vzpomenout na deset získaných bodů ve čtyřech utkáních.  

Zápasy budou specifické, bude se hrát za předem jasných a stanovených hygienických podmínek. A to nejdůležitější – bohužel bez fanoušků (aspoň zpočátku). „Bez nich to bude velký nezvyk. Oni jsou součástí fotbalu a hrajeme vlastně pro ně. K fotbalu patří i projevy z tribun – pozitivní i negativní. Nic z toho nebude. Sotva s tím ale něco uděláme. Na restart se pochopitelně těšíme, ale osobně mám z toho smíšené pocity,“ podotkl kapitán týmu Marek Janečka.  

Karvinští ve středu zamíří do Opavy, na kterou mají šestibodový náskok, který by rádi udrželi, nejlépe samozřejmě navýšili. Dá se tedy říct, že v zápase půjde „o šest bodů“. „Domácí budou chtít vyhrát a stáhnout náš náskok, my naopak nechceme prohrát. V derby nás určitě nečeká nic snadného,“ má jasno trenér Jarábek.

Fotbalisté Opavy pod vedením Jiřího Balcárka pobývají na patnáctém místě tabulky s nejhorší bilancí na domácím trávníku z celé soutěže. Ale pozor – mají uzdraveného a plného sil špílmachra Pavla Zavadila. Kdyby se utkání hrálo v původním termínu, Zavadil by kvůli zranění nehrál. Slezský celek během nucené pauzy a po rozvolnění některých opatření odehrál tři zápasy – dva vyhrál (s Líšní 1:0, s Vítkovicemi 4:1) a jednou remizoval (s Baníkem 1:1).

Utkání 25. Kola FORTUNA:LIGY SFC Opava – MFK Karviná startuje v opavských Městských Sadech ve středu 27. května v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. Přímý přenos bude dispozici na jednom z kanálů O2 TV.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo