Generální partner
Světlý režim
26. únor 2016

Karviná doladí formu proti Vítkovicím

Na hřišti U Bažantnice se v sobotu dopoledne odehraje generálka před vstupem karvinských fotbalistů do jarní části Fotbalové národní ligy. Dorazí MFK Vítkovice – lídr MSFL.
Svěřenci kouče Webera se po dvoudenním oddychu po soustředění sešli znovu v úterý ráno a společně zahájili poslední přípravný týden. Kromě posilovny si párkrát zatrénovali i na přírodní trávě na druhém hřišti v areálu Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji.

V sobotu dopoledne je čeká soupeř, kterého v této sezóně (na konci srpna) vyřadili až po penaltovém rozstřelu z Poháru FAČR. Nyní nepůjde o žádný postup, ale o správné a pozitivní naladění před úvodním jarním zápasem proti pražskému Vyšehradu.

Vítkovicím startuje jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy až 20. března domácím zápasem s Kroměříží. Tým trenéra Tomáše Pohorelliho má za sebou sedm zápasů, z toho čtyř s účastníky FNL (Opava 3:3, Sigma B 1:2, FM 3:3, Třinec 0:6). Aktuálně mají vítkovičtí hráči střeleckou fazónu, když ve dvou posledních duelech nastříleli hned třináct gólů (Nový Jičín 6:1, Lokomotiva Petrovice 7:1). 

Po zápase s Karvinou přijdou ještě na řadu zápasy s Dolním Benešovem, Orlovou a generálka proti Havířovu. Kádr aktuálně prvního týmu tabulky o skóre před Prostějovem čítá zajímavá jména. Ta sama o sobě postup o patro výš ještě nezaručí, ale na 3. ligu je tento kádr velmi kvalitní. Ostatně posuďte sami – David Mikula (bývalý kapitán Karviné), Zbyněk Musiol, František Metelka, Petr Wojnar Milan Halaška či Ondřej Cverna. Poslední tři jmenovaní také v Karviné nějaký čas působili.  

Utkání MFK OKD Karviná – MFK Vítkovice začíná v sobotu 27. února v 10:15 na Bažantnici. Vstup je zdarma.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo