Generální partner
Světlý režim
28. únor 2016

Takový průběh nesmíme příště dopustit, varuje kapitán

Kvalitní utkání na přírodní trávě a sedm gólů mohli vidět fandové během sobotního dopoledne na Bažantnici. Karvinští zvládli generálku na jarní start FNL, ale chybičky v defenzivě a neproměňování naprostých tutovek, jsou varováním pro všechny včetně Pavla Eismanna.

Jako velmi přínosné utkání hodnotil generálku s Vítkovicemi karvinský kapitán Pavel Eismann. Sice to na hřišti často dost jiskřilo, ale to k derby patří. „Něco podobného nás ale klidně může potkat s Vyšehradem. Jsme rádi, že jsme takový zápas mohli teď odehrát,“ pochvaloval si po výhře 4:3.

Výsledek domácí honili ve druhé půli, kdy třemi brankami vývoj skóre otočili. „V první půli jsme inkasovali laciné branky, navíc dvě jako přes kopírák. Úplně zbytečně se pak dostaneme do nepříjemného stavu. To by se nám mohlo v mistrovském utkání vymstít a nesmíme to dopustit,“ varuje levý obránce.

Během přestávky bylo v kabině dost rušno, trenér Weber musel zvýšit hlas. „Bylo to potřeba. Ale sami jsme cítili, že to není ono. Musíme lépe využívat příležitosti, kterých jsme proti Vítkovicím měli opravdu hodně. Ještě důležitější pak je držet se stanovených úkolů směrem dozadu. To nám v první půli vůbec nefungovalo,“ všiml si. A měl pravdu, protože dva ze tří gólů dostali Karvinští po dorážce od úplně volného hráče, v jednom případě od Zbyňka Musiola, v tom druhém od Mariána Kovaříka.

Když se měl ohlédnout za celou zimní dřinou, mluvil jen v pozitivním duchu. „Sehráli jsme spoustu zápasů, kádr se vhodně doplnil po hráčích, kteří nás opustili a byli jsme na kvalitním herním soustředění. Troufám si tvrdit, že jsme připraveni. Ale víc nám napoví až samotné jaro, které startuje příští víkend,“ řekl Eismann, který věří, že jeho parťáci z obrany se dají co nejdříve dohromady. „Dreksič už přes měsíc netrénuje, ale myslím si, že se to dá řešit za pochodu. Uvidíme, co je s Honzou Hoškem, který střídal na začátku druhé půle," řekl.

Eismann také ocenil zimní probuzení Luba Urgely, který se hluchém období, kdy se mu příliš nedařilo, zase zvedl. Určitě mu také prospěla konkurence v příchodu Zbyňka Pospěcha. Oba jsou góloví hráči a potřebujeme, aby stříleli góly. V přípravě jim to šlo, navíc plno dalších šancí ještě nevyužili. Snad to bude na jaře dobré,“ zadoufal.   

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo