Generální partner
Světlý režim
23. říjen 2015

Karviná hostí Votroky a potřebuje vyhrát

Bez dvou dnů přesně po měsíci se představí svým fanouškům karvinský tým v mistrovském utkání. Soupeřem bude v sobotu odpoledne ligový nováček – FC Hradec Králové.
Těžký zápas s exligovým soupeřem, navíc jen týden po první porážce v sezóně. Svěřencům Jozefa Webera začíná náročný konec podzimní části. „Čeká nás mimořádně těžký souboj. Hradec se zvedl, dorovnal si počet odehraných zápasů a útočí na špici,“ nechal se slyšet karvinský kouč.

Ten ví o přednostech soupeře. „Jde o kombinačně silné mužstvo, které po sestupu vhodně doplnilo kádr, a mají tam zkušené fotbalisty, kteří prošli ligou. Cesta k úspěchu vede přes naši aktivitu směrem dopředu, kterou jsem v Olomouci postrádal, a doplatili jsme na to porážkou. Takový ten tah na branku máme v domácím prostředí kvalitní, tak snad to prokážeme,“ dodal Weber. Zda udělá změny v sestavě, jak avizoval po Olomouci, neprozradil. 

Nováček Fotbalové národní ligy je po sestupu z nejvyšší soutěže vcelku nenápadným týmem, který se však dokázal postupně vyšplhat na šestou příčku se sedmnácti body. Ale chce mnohem výš, což jasně deklarují slova zkušeného Pavla Černého. „Karviná má sice zkušený tým, ale my tam chceme vyhrát a dotáhnout se na špičku tabulky,“ řekl pro klubový web a upozornil především na kvality středního záložníka Jana Šislera, který podle něj představuje velké nebezpečí. 

Jistě bude v sobotu odpoledne zajímavé sledovat dva nejlepší střelce i brankáře celé soutěže. Votroci mají v týmu nejlepšího střelce – osmigólového Jana Pázlera, který na východ Čech přišel před sezónou ze Znojma. Nutno podotknout, že Pázler pět posledních gólů nastřílel v předcházejících dvou utkáních. Lukáš Budínský má o dva zásahy méně. Opačně to je v brankářských statistikách. Karvinský gólman Pindroch má sedm nul, královéhradecký Radim Ottmar šest.

Hradec Králové před sezónou posílil i zkušený Pavel Krmaš z bundesligového Freiburgu. Společně se celým týmem mohl prozatím radovat ze čtyř výher, pětkrát skončilo utkání nerozhodně a jednou Votroci prohráli – ve Znojmě. Poslední vzájemný duel je starý rok a půl a skončil nerozhodně 0:0. Šlo o generálku před jarní částí sezony 2013/2014. 

Utkání 12. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FC Hradec Karviné začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 24. října ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou asistovat kolegové Paták a Dobrovolný.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč. Pro děti bude připravený program s PROMOteamem HITRÁDIA Orion. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná