Generální partner
Světlý režim
25. říjen 2015

Matěj Fiala: Chybí nám větší agresivita ve vápně

Vůbec poprvé v sezóně vyběhl Matěj Fiala na trávník v základní sestavě, kde zaujal místo pravého záložníka. On ani jeho spoluhráči však utkání s Hradcem Králové nezvládli a poprvé v sezóně padli na domácím trávníku.

Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Začátek nám vyšel, bylo tam hodně centrů do vápna, ale nefunguje nám útočná stránka. Hradec pak má ojedinělou šanci a dokáže ji se štěstím proměnit.

Už v prvním půli musel kvůli zranění vystřídat Václav Juřena. Byla znát jeho absence?
Samozřejmě. Připravovali jsme se na zápas s tím, že on bude na hrotu zlobit jejich obránce. Bohužel se zranil a tato taktická varianta tak padla.

I přesto, nechtělo to víc střílet? Vy osobně jste tam například měl několik možností, ale pokaždé jste hledal lépe postaveného spoluhráče.
Je to pravda, no! Řešil jsem to špatně, měl jsem to vzít na sebe a pokusit se o zakončení. Nepovedlo se a mrzí mě to i z toho důvodu, že mi trenér dal šanci od začátku zápasu.

Neublížilo vám zápasové volno, které jste měli před čtrnácti dny? Od té doby jste si totiž připsali dvě porážky v řadě.
Na to se nebudeme vymlouvat. Prohru v Olomouci jsme jednoznačně chtěli odčinit v tomto zápase, ale i když jsme Votroky dostávali v průběhu zápasu pod tlak, tak jsme si vyloženou šanci vlastně nevytvořili. Chybí nám větší agresivita v soupeřově šestnáctce.

Může k vašemu k restartování pomoci úterní pohárový duel s Mladou Boleslaví?
Možná ano. Další kluci včetně mě čekají na větší šanci a toto je ideální příležitost. Možná se nastartujeme, protože nás čeká opravdu náročný konec podzimu. 

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo