Generální partner
Světlý režim
25. říjen 2015

Matěj Fiala: Chybí nám větší agresivita ve vápně

Vůbec poprvé v sezóně vyběhl Matěj Fiala na trávník v základní sestavě, kde zaujal místo pravého záložníka. On ani jeho spoluhráči však utkání s Hradcem Králové nezvládli a poprvé v sezóně padli na domácím trávníku.

Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Začátek nám vyšel, bylo tam hodně centrů do vápna, ale nefunguje nám útočná stránka. Hradec pak má ojedinělou šanci a dokáže ji se štěstím proměnit.

Už v prvním půli musel kvůli zranění vystřídat Václav Juřena. Byla znát jeho absence?
Samozřejmě. Připravovali jsme se na zápas s tím, že on bude na hrotu zlobit jejich obránce. Bohužel se zranil a tato taktická varianta tak padla.

I přesto, nechtělo to víc střílet? Vy osobně jste tam například měl několik možností, ale pokaždé jste hledal lépe postaveného spoluhráče.
Je to pravda, no! Řešil jsem to špatně, měl jsem to vzít na sebe a pokusit se o zakončení. Nepovedlo se a mrzí mě to i z toho důvodu, že mi trenér dal šanci od začátku zápasu.

Neublížilo vám zápasové volno, které jste měli před čtrnácti dny? Od té doby jste si totiž připsali dvě porážky v řadě.
Na to se nebudeme vymlouvat. Prohru v Olomouci jsme jednoznačně chtěli odčinit v tomto zápase, ale i když jsme Votroky dostávali v průběhu zápasu pod tlak, tak jsme si vyloženou šanci vlastně nevytvořili. Chybí nám větší agresivita v soupeřově šestnáctce.

Může k vašemu k restartování pomoci úterní pohárový duel s Mladou Boleslaví?
Možná ano. Další kluci včetně mě čekají na větší šanci a toto je ideální příležitost. Možná se nastartujeme, protože nás čeká opravdu náročný konec podzimu. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná