Generální partner
Světlý režim
5. říjen 2015

Karviná jede v poháru do Rýmařova

Poslední osmifinalista MOL CUPu bude znám v úterý pozdě odpoledne. Vítěz tohoto utkání narazí na prvoligovou Mladou Boleslav. Jasným favoritem utkání je tým Jozefa Webera.

Vedoucí tým Fotbalové národní ligy nastoupí u posledního celku divize sk. E. Rozdíl dvou soutěží musí být znát, ale pohárové bitvy jsou vždy ošidné. Na to ostatně doplatil ostravský Baník, který právě domácí Jiskra vyřadila ve druhém kole. Favorit z Karviné nechce ve třetím kole dopadnout stejně. „I přesto dostanou šanci méně vytěžování hráči. Avizoval jsem to už před Vítkovicemi, i po nich. Kádr máme dost široký a potřebujeme vidět v akci další hráče,“ řekl trenér Weber. 

Ten se bude muset obejít bez gólmana Pastornického a záložníka Puchla, kterou jsou na reprezentačním srazu dvacítky. Oba by jistě nastoupili v základní sestavě, vždyť Pastornický pomohl ve druhém pohárovém kole v penaltovém udolat Vítkovice. Šanci tak zřejmě dostane Jakub Andrejko.

Divizní Jiskra Rýmařov prožívá podzim jako na houpačce. Nestabilní výkony ji však řadí aktuálně na poslední příčku. Zajímavé jsou některé její výsledky. Porážka 0:3 s Petrovicemi, naopak vysoká výhra 6:0 s Havířovem či už zmíněný postup přes ostravský Baník. Zmíněná Lokomotiva Petrovice nedala Rýmařovu ve vzájemném zápase ani čuchnout. 

Do utkání zasáhl i karvinský útočník Lukáš Kurušta, dokonce dal gól a na jeden přihrál. „Ten zápas jsme s Petrovicemi zvládli takřka bez problémů, domácí jednou vystřelili na bránu. Ale samozřejmě v úterý to bude pohárový duel, domácí se určitě vybičují a vyhecují. Nebude to asi úplně snadné, ale postoupit by se mělo určitě,“ podotkl bývalý mládežnický reprezentant, který Petrovicím vypomáhá, jelikož Lokotka je farmou Karviné.  

Podle jeho slov do Rýmařova přišli dva nebo tři noví hráči. Mezi nimi i zkušený Martin Motyčka z Třince. Jiskra hraje hodně zezadu a čeká na své šance,“ doplnil Kurušta. Utkání 3. kola MOL CUPu TJ Jiskra Rýmařov – MFK OKD Karviná startuje v úterý 6. října v 15:30 hodin. 

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo