Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

Petr Glaser: Snad jsem trochu zamíchal kartami

Ve Fotbalové národní lize dostává šanci jen sporadicky, v poháru je to obráceně. Petr Glaser se po zranění dostává zpátky do formy a rád by se v některém z příštích druholigových zápasů podíval na hřiště od první minuty.

Petře, na první pohled snadný postup, ale především v první půli to nebylo vůbec ideální. Rýmařov měl tři velké šance a naopak váš tým, který jste na hřiště přivedl jako kapitán, takřka vůbec nic. Čím to?
Dokud soupeř má dost sil, tak každý podobný pohárový zápas je dost ošemetný a rozhodně není lehký. O tom jsme se opět přesvědčili.  Vždycky je to o prvním gólu. Nám se podařilo skórovat až po změně stran. A za výkon a ty tři góly ve druhé půli jsme si zasloužili vyhrát a postoupit.

Probrala vás poločasová bouřka v kabině?
Asi ano. Hlavně nám pomohl rychlý gól Luba Urgely, pak už to šlo a vytvářeli jsme si i další šance.

Celý zápas jste odehrál naposledy koncem srpna ve druhém pohárovém kole ve Vítkovicích. Od té doby jste posbíral pouze pár minut z mistráků. Jak se vám tedy hrálo zase po delší době?
Výborně, těšil jsem. Teď moc šancí já ani další kluci kromě Luba Urgely, kteří v Rýmařově nastoupili, nedostáváme. Ale to je jasné, když se daří a vedeme ligu, tak trenér nemá důvod ke změnám. Každopádně se snažím tvrdě trénovat a čekám na šanci.

Vám osobně zápas vyšel! Jeden gól jste dal, na další přihrál a ještě míč po vašem přímém kopu škrtl o břevno. Řekl jste si o důvěru třeba už směrem k příští neděli, kdy na Andrově stadionu v Olomouci hrajete proti rezervě Sigmy?
Tak to nevím, snad jsem aspoň trochu zamíchal kartami (úsměv). Toto je otázka spíš na trenéra. Ale po tom těžkém zranění trénuju tři nebo čtyři měsíce úplně naplno a bez problémů. Jsem připravený!

Měli jste v hlavách, že v případě postupu narazíte na Mladou Boleslav?
Samozřejmě jsme věděli, že ji nám los určil. Je fajn, že to už bude dvojzápas a budeme spolu s mistráky hrát středa-víkend. Každý radši hraje, než trénuje a navíc přijdou lidi a určitě to bude super. Navíc můžeme posbírat cenné zkušenosti s předním týmem z nejvyšší soutěže. To se může v budoucnu určitě hodit.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo