Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

Petr Glaser: Snad jsem trochu zamíchal kartami

Ve Fotbalové národní lize dostává šanci jen sporadicky, v poháru je to obráceně. Petr Glaser se po zranění dostává zpátky do formy a rád by se v některém z příštích druholigových zápasů podíval na hřiště od první minuty.

Petře, na první pohled snadný postup, ale především v první půli to nebylo vůbec ideální. Rýmařov měl tři velké šance a naopak váš tým, který jste na hřiště přivedl jako kapitán, takřka vůbec nic. Čím to?
Dokud soupeř má dost sil, tak každý podobný pohárový zápas je dost ošemetný a rozhodně není lehký. O tom jsme se opět přesvědčili.  Vždycky je to o prvním gólu. Nám se podařilo skórovat až po změně stran. A za výkon a ty tři góly ve druhé půli jsme si zasloužili vyhrát a postoupit.

Probrala vás poločasová bouřka v kabině?
Asi ano. Hlavně nám pomohl rychlý gól Luba Urgely, pak už to šlo a vytvářeli jsme si i další šance.

Celý zápas jste odehrál naposledy koncem srpna ve druhém pohárovém kole ve Vítkovicích. Od té doby jste posbíral pouze pár minut z mistráků. Jak se vám tedy hrálo zase po delší době?
Výborně, těšil jsem. Teď moc šancí já ani další kluci kromě Luba Urgely, kteří v Rýmařově nastoupili, nedostáváme. Ale to je jasné, když se daří a vedeme ligu, tak trenér nemá důvod ke změnám. Každopádně se snažím tvrdě trénovat a čekám na šanci.

Vám osobně zápas vyšel! Jeden gól jste dal, na další přihrál a ještě míč po vašem přímém kopu škrtl o břevno. Řekl jste si o důvěru třeba už směrem k příští neděli, kdy na Andrově stadionu v Olomouci hrajete proti rezervě Sigmy?
Tak to nevím, snad jsem aspoň trochu zamíchal kartami (úsměv). Toto je otázka spíš na trenéra. Ale po tom těžkém zranění trénuju tři nebo čtyři měsíce úplně naplno a bez problémů. Jsem připravený!

Měli jste v hlavách, že v případě postupu narazíte na Mladou Boleslav?
Samozřejmě jsme věděli, že ji nám los určil. Je fajn, že to už bude dvojzápas a budeme spolu s mistráky hrát středa-víkend. Každý radši hraje, než trénuje a navíc přijdou lidi a určitě to bude super. Navíc můžeme posbírat cenné zkušenosti s předním týmem z nejvyšší soutěže. To se může v budoucnu určitě hodit.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo