Generální partner
Světlý režim
22. duben 2011

Karviná ještě neporazila Zlín. Přepíšeme v neděli historii?

V novodobé historii se Karvinští fotbalisté střetli s Tescomou Zlín třikrát. A třikrát odešli ze hřiště poraženi.

V neděli můžeme tuto nepříznivou bilanci alespoň částečně napravit. Pokud by se nám povedlo Zlín porazit, s největší pravděpodobností bychom mu zavřeli cestu do Gambrinus ligy. Tento cíl si totiž Tescoma vytyčila před sezónou.

„Náš soupeř měl před sezónou velké ambice. Jenže realita je úplně jiná. Nedaří se jim tak, jak by si zajisté představovali. Osmé místo je pro ně určitě zklamáním. Navíc, když se nám podaří v nedělním střetnutí zvítězit, půjdeme v tabulce před ně. A to nás motivuje. Navíc bychom si chtěli udobřit fanoušky, které jsme zklamali prohrou ve Varnsdorfu,“ říká před duelem trenér Karviné Karel Kula.

Naší malou výhodou by mohl být fakt, že je Zlín na hřištích soupeřů poloviční. Naposledy se mu venku podařilo zvítězit počátkem října. „Nemůžeme se však spoléhat na to, že se Tescomě venku nedaří. Rádi bychom však zlomili prokletí, protože jsme tohoto soupeře ještě neporazili. Nemáme s nimi pozitivní bilanci, a nabízí se nám příležitost, abychom přepsali historii. Pro diváky to bude jistě pohledný zápas, protože v našich utkáních se Zlínem padá mnoho branek,“ láká diváky do hlediště kouč MFK OKD Karel Kula.

I záložník našeho týmu Eduard Gajdoš si všiml, že Tescomě nejdou venkovní střetnutí: „Každé mužstvo je na výjezdu slabší. Ale na to nemůžeme brát zřetel. Zlín má totiž kvalitní tým, takže očekávám bojovné utkání. My musíme dát do tohoto zápasu vše, co v nás je. Rádi bychom zvítězili a potěšili tak skvělé karvinské fanoušky.“

Oba kluby se chtěli před zahájením ligy pohybovat v horních patrech tabulky. Zlín si dokonce plánoval postup do ligy. „ Více klubů má vidiny postupu, ale druhá liga je velice náročná soutěž. A ne každému se daří podle jeho představ. Oba manšafty by se rády pohybovaly na jiných příčkách než dosud. A právě naše střetnutí bude soubojem o šest bodů. Zlín i Karviná jsou v těsném kontaktu, a výhra hodně napoví, kdo bude na konci soutěže v tabulce výše,“ upozorňuje na důležitost utkání Eduard Gajdoš.

Zlínští v minulém kole podlehli před svým publikem pražské Viktorii Žižkov. „Porážka pochopitelně všechny mrzí, ale uděláme maximum pro to, abychom se v Karviné prezentovali mnohem lepším výkonem. Chtěli bychom odčinit domácí nezdar a zvítězit," vyjádřil se na zlínském webu záložník Tescomy Radim Bublák a dále dodal: „Žižkov se postavil v deseti lidech před vápno a my jsme na tento styl hry nedokázali zareagovat. Karviná určitě bude hrát odvážněji a bude tam více místa. Hodně by nám pomohl i rychlý gól."

Utkání s Tescomou Zlín se odehraje v neděli 24. dubna od 17:00 hodin. Komentovaný on – line přenos z tohoto utkání je pro Vás připraven na sportovním serveru www.onlajny.cz

.

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – FC Tescoma Zlín ve druhé lize: 0 – 0 – 3. 3:8

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 5 – Milosavljev, 4 – Opic, 3 – Mišinský, Ficek, Knötig, Ciku, 2 – Motyčka, 1 – Slončík, Gottwald, Presl, Radzinevičius, Látal, Vrána

Zlín: 8 - Dobeš R., 5 - Poznar, 4 - Bačík, Kroupa, 3 - Novák, 2 – Zbožínek, 1 - Borák, Elšík, Šrom, Šmahaj, Bublák, Konečník

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 1 901 diváků

Zlín: 2 195 diváků

.

Střetnutí z podzimní části sezóny:

FC Tescoma Zlín - MFK OKD Karviná 4:1 (2:0)

Branky: 38. a 48. Dobeš, 43. Šrom, 53. Poznar – 59. Milosavljev. Žluté karty: Poznar, Pazdera – Mihálik, Milosavljev, Homola. Rozhodčí: Matějek – Santarius, Gallo. Počet diváků: 2 234.

FC Tescoma Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šrom (62. Novák), Elšík, R. Dobeš, Šmahaj (83. J. Dobeš), Borák (90. Švach) – Poznar.

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann, Mihálik, Homola, Štajer (78. Jursa) – Pavlík – Ficek, Knötig (46. Milosavljev), Gonda – Gottwald (46. Opic), Mišinský.

Kurzy na zápas
Sázkovka 1 0 2
Bet-at-home 2.15 3.20 2.90
10Bet 2.09 3.07 3.23
SportingBet 2.20 3.10 3.00
Maxitip 2.25 3.00 3.00
Sazka Tip 2.20 3.00 3.05
Bwin 2.20 3.25 2.90
Chance 2.20 3.00 3.10
Fortuna 2.15 3.00 3.20
Synot Tip 2.20 3.00 3.10
Tipsport 2.20 3.00 3.10

Údaje k pátku 15:00.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo