24. duben 2011

Nejlepší zápas sezony

Skvělý zážitek připravili fotbalisté Karviné a Zlína divákům nedělního utkání II. ligy, které po obětavém výkonu rozhodli ve svůj prospěch svěřenci domácího trenéra Karla Kuly.
neděle 24.4.2011
4:3
(2:2)

Diváci: 1470
FC Zlín
Pulen – Pavlík, Mráz, Štajer, Hoffmann – Ciku, Jursa, Ficek (73. Motyčka), Presl (46. Milosavljev, 61. Radzinevičius) – Látal, Vrána.
Kořínek – Jugas (56. Malý), Malchárek (87. J. Dobeš), Zbožínek, Jelínek – Šrom, Bublák, R. Dobeš (46. Elšík), Novák – Bačík, Kroupa.
Branky: 38. a 54. Vrána, 32. Látal, 89. Ciku – 24. Bačík, 29. Novák, 64. Bublák.
ŽK: Ficek, Vrána, Pavlík – Elšík
Rozhodčí: Hájek – Marek, Kocián

Epilog 23. kola zahájili Karvinští trvalým náporem na zlínskou svatyni a elán jim vydržel až do přestávky. Vránovu hlavičku v 13. minutě zblokovala zlínská obrana, neujaly se ani další akce po centrech ze stran. Karvinskou ofenzivu podporoval v úvodních minutách vydatně i levý bek Hoffmann.

Zlín se v úvodních dvaceti minutách nedostal do šance, zato hned z té první pořádné dal gól. Po hlavičce Kroupy před odkrytou bránu se pohodlně trefil Bačík – 0:1.

Uběhlo pět minut a bylo to 0:2. Karvinská obrana marně vystavovala rychlíka Nováka do ofsajdu, proti němu vystartoval ještě brankář Pulen, ale mimo pokutové území si včas uvědomil, že by mu za faul hrozila červená karta a okamžitě dal ruce od sebe na znamení, že nefauluje. Novák mu nasadil kličku a ve skluzu před dotírající obranou se trefil do prázdné branky.

Pro domácí to byl nešťastný průběžný stav. Celou dobu byli lepší, srdnatě bojovali o každý balon, jenže Zlín potvrzoval kvality a dával góly. „Hosté věděli, co hrát a dvakrát potrestali naše chyby v defenzivě. Potvrdili, že jsou technickým mužstvem,“ uznal trenér domácích Kula.

Zlínu nevadil ani mokrý trávník, ale to domácím také ne, a tak se hrál i nadále svižný fotbal. Domácí srovnali ještě do poločasu.

Výborně hrající Vrána přihrál v 32. minutě Cikuovi, ten zase Látalovi a bylo to jen o branku. O šest minut později využil Vrána podklouznutí Jugase ve vápně a prostřelil Kořínka – 2:2.

„Významný moment. Vyrovnání ještě do poločasu nám ohromně pomohlo a pozvedlo morální síly, které už pomalu uvadaly. Kluci dřeli, snažili se a stejně prohrávali 0:2. Naštěstí se zvedli,“ ocenil výkon hráčů i poločasovou remízu trenér Kula.

V posledních minutách mohli domácí dokonce zvrátit stav na svou stranu, ale Látalovi se v dobré šanci metr za malým vápnem zamotal míč pod nohy a pak si po rohu dal málem vlastní gól bijec Kroupa.

Na opačné straně měl zase po Štajerově minutí míče tutovku na noze Bačík, ale trestuhodně přestřelil. Diváci si užívali fotbalu, který v mnohém předčil „holomajzny“ prvoligových borců.

Stejný aplaus, jaký vyprovázel domácí hráče při odchodu do kabin, sklidil v poločasové přestávce i malý klučina, který v soutěžní střelbě na zavěšené okno v bráně trefil bravurně a vyinkasoval tři a půl tisíce korun.

Natěšení fanoušci s napětím očekávali pokračování skvělého fotbalu a v tomto ohledu je příliš nezklamal ani poločas číslo 2. V něm měli prvních dvacet minut navrch hosté. Karviná jako by se „vyšťavila“ soustavným náporem v první půli.

V 54. minutě přitom zaznamenala vedoucí gól. Ciku krásně přes šíři hřiště našel střídajícího Milosavljeva, ten obešel Jugase, předložil míč na malý čtverec Vránovi a ten do poloodkryté svatyně zacílil přesně – 3:2.

Zlín se nevzdával a za deset minut srovnal. Obrana domácích neodkopla balon dostatečně razantně a Bublák jej vrátil do sítě – 3:3. „To byla škoda, ale těší mě, že i z tohohle jsme se vyhrabali. To svědčí o velké vnitřní síle mužstva. Nepříznivé stavy jej nepoložily,“ chválil kouč MFK OKD.

V dalších minutách mohli hosté dokonce otočit. V 75. minutě zbrzdil nadějně rozehraný útok neúnavný Kroupa, v 84. minutě zase letěl míč z Novákovy hlavy jen těsně vedle tyče Pulenovy brány.

Když už to vypadalo na dohrání nerozhodného divokého skóre až do konce, podnikli domácí v 89. minutě rozhodující útok. Skvělý Látal odcentroval na zadní tyč, kde číhal Ciku a už v době, kdy se krásně pokládal do rány, řvali diváci gól. Brankou sezony z voleje do šibenice rozjásal albánský krajánek karvinské obecenstvo.

I zásluhou hostí se hrál v Karviné výtečný fotbal. Pro diváky to byl určitě nezapomenutelný zážitek. „Pro diváky ano, my jsme na hřišti spíš trnuli. Šancí bylo na obou stranách hodně, ale vítězství jsme si za nezdolnou obětavost zasloužili. Měli jsme i štěstí, ale jsme za něj rádi. Konečně se taky přiklonilo na naší stranu,“ radoval se po zápase z tříbodového zisku kapitán Karviné Marcel Pavlík.