Generální partner
Světlý režim
29. červen 2018

Karviná poměří síly s Wislou Kraków

V tréninkovém centru třináctinásobného polského mistra v Myślenicích odehrají Karvinští v sobotu dopoledne třetí letní přípravný duel.
Dvouhodinový výjezd do Myślenic je zároveň nejdelší cestou k utkání v rámci letní přípravy. Ovšem soupeř opět stojí za to – šestý tým uplynulé sezóny polské Ekstraklasy, za který nastupuje český útočník Zdeněk Ondrášek. 

Trenér Karviné Roman Nádvorník dá znovu prostor dvěma kompletním jedenáctkám. „Zápasem s Wislou Kraków zakončíme nejtěžší blok přípravy. Únava je velká, takže i proto rozdělíme tým znovu na dvě poloviny, abychom rovnoměrně rozložili zátěž ,“ řekl karvinský trenér. 

Polský tým zahájil přípravu na novou sezónou o týden dřív, ale stejně jako Karviná má odehrány dvě utkání. V prvním zahřívacím vyhrála Wisla vysoko 9:0 nad MKS Babia Góra a ve středu porazila i díky dvěma gólům českého útočníka Ondráška Czestochowou 3:1.

Naposledy se oba soupeři potkali téměř přesně před dvěma lety a na Kovoně se z výhry 2:1 radovali karvinští hráči po gólech Puchla a Dudy. Obě soutěže startují letos ve stejný termín (20. – 23. červenec), Wisla v prvním kole přivítá doma Gdyni, Karvinští jedou do Liberce.

Přípravné utkání Wisla Kraków – MFK Karviná se uskuteční v Myślenicích v sobotu 30. června v 11 hodin
Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii