Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2021

Karvinští cestují na západ Čech, Plzeň-Karviná (ne,16)

Fotbalisty MFK čeká tým ze špičky tabulky. Plzeňská Viktoria zatím neztratila ve čtyřech utkáních ani bod, ale Karvinští s tímto soupeřem třikrát v řadě neprohráli. Bylo by fajn v tomto trendu pokračovat...

To bude oříšek! Karvinští mají po čtyřech kolech na svém kontě pouhé dva body a před sebou duel na trávníku Plzně, které vyšel začátek – je na maximálním počtu dvanácti bodů. „Viktoria se chytila několika zápasy, které otočila. Celkově hraje dobře, což se potvrdilo i ve čtvrtek proti Sofii,“ uznal kouč Karviné Jozef Weber.

Přestože ve čtvrtek hrála o „Evropu“ všechna tři česká mužstva, Weber pochopitelně sledoval počínání Viktorie Plzeň. Je tam vidět styl trenéra Michala Bílka. A ostatně o tom mluvil i po zápase Milan Havel, když říkal, že jsou schopni poctivě pracovat do defenzivy. A to pod Míšou Bílkem plní! Utkání mi posloužilo jako studijní materiál, i když si myslím, že proti nám některé hráče prorotují,“ podotkl Jozef Weber.

Jenže za výhodu to karvinský trenér nepovažuje. „Kvalita jejich kádru je obrovská. Vždyť jen na lavičce zůstali takoví hráči jako Falta či Kayamba a další,“ doplnil.

Plzeň před tímto kolem vedla FORTUNA:LIGU s plným bodovým počtem. Koučům Michalu Bílkovi a Pavlu Horváthovi se podařilo dát dohromady tým, který šlape a daří se mu. Navíc Viktorii zbývá poslední krok k vytouženému postupu do Evropské konferenční ligy UEFA, čímž by splnila jeden z cílů - po dvou letech si znovu zahrát základní skupinu některého z evropských pohárů a získat zajímavý finanční bonus. Ve čtvrtek v domácím prostředí porazila 2:0 CSKA Sofii a před odvetou je v dobré pozici.

Jenže v Plzni by rádi pochopitelně navázali i na čtyři úspěšná ligová utkání (výhry s Boleslaví, Bohemkou, Slováckem a Libercem). Ve velké formě hraje poslední dobou Radim Řezník, který byl v létě na odchodu z klubu, ale souhrou náhod zůstal a patří mezi důležité hráče.

Mezi „nepostradatelné“ se řadí i Jean David Beauguel, který má na svém kontě tři góly. Nad nedělním startem visí otazník u Adriela Ba Louy, který podepsal smlouvu s Lechem Poznaň, kam se ale vydá až po čtvrteční odvetě v Sofii – je tedy vůbec otázkou, zda v neděli proti svému klubu, odkud do Plzně odešel, nastoupí. Kádr Viktorie doznal přes léto několika změn, za zmínku stojí vypíchnout konec profesionální kariéry Davida Limberského a odchod útočníka Zdeňka Ondráška.

Historie vzájemných utkání, která čítá už 10 zápasů, je poměrně zajímavá. Karvinští neprohráli poslední tři zápasy, navíc při poslední návštěvě Doosan Areny brali všechny tři body za vítězství 1:0, které trefil po rohovém kopu hlavou Michal Papadopulos. Celkově vyznívá bilance 7-2-1 pro Plzeň.

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná začíná ve Štruncových sadech v neděli 22. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo