Generální partner
Světlý režim
22. září 2023

Karvinští míří do Uherského Hradiště, Slovácko-Karviná (so,15)

V devátém kole F:L čeká fotbalisty MFK zápas na jihu Moravy proti pátému týmu loňské sezóny. Oba týmy měly týden na to, aby se oklepaly z porážek - Karviná prohrála s Teplicemi, Slovácko na Spartě.

Oba celky v týdnu řešily své problémy – na lavičce MFK skončil po roce a čtvrt trenér Tomáš Hejdušek, v Uherském Hradišti určitě rozebírali debakl 0:5 z pražské Letné. Karviná půjde do sobotního utkání s hlavním trenérem v osobě Ľubomíra Luhového, který byl vedením klubu pověřen vedením A-týmu do doby, než bude představen nový trenér. V pondělí jsme udělali za minulostí tlustou čáru. Uvědomuji si, že je potřeba hráče připravit především v hlavách. Také bude důležité tyto změny přijmout z pohledu realizačního týmu a samozřejmě pohledem hráčů,“ pověděl Luhový.

Na Slovácku očekává těžký a náročný duel. „Soupeř je charakteristický svou jednoduchostí, zaujetím a hráčskou kvalitou. Hráči si musí na trávníku především plnit své úkoly, což je první předpoklad případného úspěchu. V tréninku jsme dbali na ještě větší důslednost. Stojím si za tím, že kluci mají svou kvalitu jako jednotlivci a také limity. A právě limity se dají posouvat. Kluci o nich vědí a každý z nich musí přiložit ruku k dílu,“ dodal Ľubomír Luhový, kterého čeká prvoligová premiéra v roli hlavního kouče.

Zkušený tým trenéra Martina Svědíka okupuje pátou příčku. Do očí bije pouze devět vstřelených gólů za osm kol (z toho ale doma hned 7), na což v posledních sezónách nejsou v Uherském Hradišti zvyklí. Slovácko utrpělo v minulém kole debakl 0:5 na půdě pražské Sparty, avšak nehrálo v ideální sestavě - plno hráčů chybělo kvůli zranění. V této sezóně si body z jihu Moravy odvezly dva týmy - Mladá Boleslav a Sigma Olomouc.

Poslední vzájemný duel je starý téměř rok a půl. V Uherském Hradišti vyhráli domácí 3:1, v dresu MFK se trefil Vlasiy Sinyavskiy, který aktuálně už obléká dres Slovácka. Nejčastějším výsledkem vzájemných duelů je 2:0, takto skončilo hned šest utkání a všechna ovládlo Slovácko.

Aktuálně nejlepšími střelci domácích jsou Havlík s Kalabiškou (2 góly), na straně hostů pak zraněný třígólový Rajmund Mikuš.


Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY 1. FC Slovácko – MFK Karviná začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v sobotu 23. září v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dalibor Černý.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo