Generální partner
Světlý režim
29. říjen 2016

Kdo s koho v souboji nováčků! Hr.Králové-Karviná (ne,14.30)

Po třech domácích zápasech v řadě se Karvinští opět vydají na cestu na soupeřův stadion. Tentokrát jedou na východ Čech do Hradce Králové, který aktuálně tahá nelichotivou sérii čtyř proher za sebou.

Před tímto kolem sedmá Karviná a čtrnáctý Hradec se asi úplně nemají čím překvapit, jelikož oba týmy, které dělí v tabulce čtyři body, se velmi dobře znají z působení ve druhé nejvyšší soutěži. Votroci se v minulém domácím zápase se Slavií vrátili na svůj stadion, začátek ligy absolvovali v azylu v Mladé Boleslavi. „Co vím, tak azyl někde jinde nikdy nikomu neprospěl. Postup vybojovali pro své fandy, takže jsou určitě rádi za návrat,“ glosoval tuto skutečnost kouč Jozef Weber.

Přestože do Mladé Boleslavi moc fandů nejezdilo, začátek nebyl z jejich strany vůbec špatný. Jenže poslední čtyři kola královéhradečtí fotbalisté nezvládli – čtyři porážky a pouze jeden vstřelený gól jsou jasným důkazem. „Ale hráli se Zlínem, v Plzni, se Slavií a v Liberci. Tento zápas bude úplně jiný,“ upozorňuje karvinský trenér.

Karvinští odcestovali k zápasu v sobotu odpoledne a plně si uvědomují, že tento duel patří k těm důležitějším. „Budou rozhodovat maličkosti, týmy se nemají čím překvapit,“ myslí si Pavel Eismann, který se v dohrávce proti Liberci vrátil po pěti zápasech zpět do základní sestavy i s kapitánskou páskou. „Může rozhodnout jeden gól, jeden dobrý zákrok gólmana. Zápas bude mít velký náboj, stejně jako oba předešlé v minulé postupové sezóně,“ navázal na Eismannova slova Jozef Weber.    

Zatímco Karviná se vrátila do nejvyšší soutěže po sedmnácti letech, v Hradci Králové čekali pouze rok. Sezónu navíc Votroci rozjeli velmi slušně (především výhra 3:0 na hřišti Bohemians 1905 budí respekt), přestože první čtyři domácí zápasy museli odehrát v už zmíněném dočasném azylu v Mladé Boleslavi.

Domácím trenérům přidělává vrásky zdravotní stav některých hráčů. „Jisté je, že do konce podzimu nebude k dispozici Filip Zorvan kvůli zlomenině zánártní kůstky, Honza Pázler má antibiotika. Fit není ani Libor Žondra, ve středečním poháru jsme šetřili i Holeše a Vlkanovu,“ cituje klubový web trenéra Bohuslava Pilného. Karvinští trenéři tyto zdravotní komplikace zaznamenali, ale nechávají je v klidu. „Máme za sebou jedenáct kol, každý tým má nějaké zraněné hráče, my také nejsme výjimkou. Určitě si s tím poradí a pošlou do zápasu ty nejlepší,“ usmál se závěrem Weber.

Utkání 12. kola ePojisteni.cz ligy FC Hradec Králové – MFK Karviná začíná na stadionu „pod Lízátky“ v neděli 30. října ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. Na čarách mu budou pomáhat kolegové Kříž a Hájek.     

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo