Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2015

Lahůdka na závěr, sobotní generálka s Baníkem

Pikantní duel s ostravským Baníkem na krásném stadionu v Ostravě-Vítkovicích uzavře sérii šesti přípravných zápasů před startem nového ročníku Fotbalové národní ligy, který ještě okoření úvodní kolo Poháru FAČR. Hraje se v sobotu od 17 hodin.

Poslední zkouška! Příští týden bude naostro pohár a za další týden už dorazí Varnsdorf. Období zkoušení a fyzické připravenosti je téměř u konce, ladit se bude herní projev a v případě svěřenců Jozefa Webera také ofenziva. Vždyť Karvinští už tři zápasy nevstřelili ani gól. „Víme o tom a pracujeme na tom,“ říká hlavní trenér.

Velké regionální derby se původně nemělo konat, Karvinští totiž měli domluvenou generálku s polským BKS Stal Bielsko-Biala, ale po oslovení ostravského klubu nebylo co řešit. „Je to tak. Na moderní stadion do Ostravy se všichni těšíme,“ podotkl Weber. Zápas bude určitě zajímavým pro Mateje Sivriće s Oldřichem Byrtusem, protože se postaví proti „svému“ klubu.

Baník netřeba blíže představovat, každý fanoušek našeho regionu má dostatek informací. Každopádně týden před startem nejvyšší soutěže je Baník dle mnohých odborníků i bookmakerů jedním ze dvou žhavých aspirantů na sestup. O něco kulantněji se vyjadřují bývalí slavní hráči ostravského klubu, kteří se shodují, že Baník bude v nadcházející sezóně mít velké starosti.

I proto bude nadcházející sobotní duel pro svěřence Radomíra Korytáře velmi důležitý v návaznosti na ostrý start soutěže na hřišti brněnské Zbrojovky. Baník odehrál v přípravě celkem pět zápasů a uspěl pouze ve dvou – porazil Wiener Neustadt 2:1 a Třinec 4:1. Naopak tři duely skončily hrubě nepříznivě – s Cracovií Krakow 1:3, Senicou 0:5 a Wislou Krakow 1:3.

Generálka FC Baník Ostrava – MFK OKD Karviná startuje na stadionu v Ostravě-Vítkovicích v sobotu 18. července v 17 hodin. Pro návštěvníky sobotního klání bude zpřístupněna Západní hlavní tribuna. Vstup na stadion povede přes hlavní pokladny na ulici Závodní, která je v rekonstrukci. Pokladny budou otevřeny hodinu před výkopem. On-line přenos sledujte na ONLAJNECH.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo