Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2015

Weber: Do obranné čtyřky už zasahovat nechci

Karvinští přejeli v generálce ostravský Baník 3:0. Trenér Jozef Weber hovořil po zápase o výborném prvním dějství, zlepšené útočné fázi, ale také o tom, v čem má před startem sezóny jasno.

Vysoká výhra nad Baníkem se určitě počítá. Jaké je vaše hodnocení?

Odehráli jsme především velmi dobrý první poločas. Naše hra byla jednoduchá, účinná a byli jsme aktivní. Myslím si, že to bylo vůbec to nejlepší z celé přípravy.

V posledních třech utkáních to skřípalo směrem dopředu. Nyní jste to zlomili, takže spokojenost?

Ale ano. Hodně jsme na koncovku v tréninku zaměřovali a budeme se jí věnovat i nadále. Kromě gólů mě těší, že jsme se do dalších šancí dostávali. Minimálně tři nebo čtyři příležitosti tam ke skórování byly.

Asi narážíte především na Sivrićovu tisíciprocentní šanci před úvodním gólem, že?

Ano, ale na druhou stranu jsem spokojený s tím, že hráč byl v šestnáctce, navíc za ním byli další naši hráči. To byl rozdíl mezi některými minulými zápasy. Koncovka je někdy o štěstí, ale samozřejmě i o kvalitě hráče. Nevadí, trefí se příště. Především však panuje spokojenost, že se do takových šancí dostáváme.

Překvapilo vás, že jste Baník tak přehrávali, především tedy v úvodním dějství?

Nad tím jsem tak úplně nepřemýšlel. My se opravdu zaměřujeme sami na sebe. Nevím, zda Baník nastoupil v sestavě, která vyběhne v Brně. Já mám v hlavě momentálně náš pohárový duel a taky už pomaličku Varnsdorf.

Dá se říct, z kolika procent vyběhla do generálky základní sestava právě k utkání s Varnsdorfem?

To takhle nejde říct. Liga nám startuje prvního srpna, je čas. Ještě v pátek při nácviku jsem měl dilema, koho například postavím na kraje. Máme tam hodně šikovných hráčů, kteří celou přípravu poctivě makají.

Máte už aspoň o něčem před ligou jasno?

Určitě bych nerad zasahoval do obranné čtveřice, tam bylo a je všechno v pořádku.

Vstřelili jste dva góly ze standardních situací, což je ke konci přípravy výborná zpráva. Především branka Lukáše Budínského z přímého kopu stála za to.

Každý gól potěší, protože jsme jich moc v přípravě nedali (úsměv). Je pravdou, že Lukáš přinesl do záložní řady kvalitu, kterou od něj očekáváme. Ještě ale musí trochu potrénovat, dohnat manko a pomůže nám ještě víc.

Nula vzadu stejně jako v minulém roce v generálce s Termalicou. Je to předzvěst povedeného podzimu?

Nerad bych něco zakřikl. Určitě si všichni dobře pamatujeme, že nám to v minulé sezóně zpočátku moc nešlo, mužstvo jsme skládali za pochodu. Momentálně jsme jinde, kluci se navzájem znají, fungují, je tam cítit soudržnost. Všichni se společně po gólech radují. Jsou to maličkosti, kterých si všímám, a je to ohromně důležité. Zda však bude podzim úspěšný, bude záležet na více věcech. Uvidíme.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo