Generální partner
Světlý režim
11. květen 2023

Ľubomír Luhový před Duklou: Bude rozhodovat každý detail!

S asistentem hlavního kouče Ľubomírem Luhovým byl probrán nadcházející soupeř, který je pražská Dukla. Navíc poprvé na jaře musí realizační tým řešit absenci kvůli kartám...

Nedělní vítězství 5:0 nad Prostějovem jste určitě všichni kvitovali. Je dobrá nálada v kabině?
S výsledkem i předvedenou hrou panovala spokojenost (úsměv). Ovšem hned druhý den jsme se už věnovali dalšímu soupeři, kterým je Dukla Praha. Víme, že v případě zvládnutí zápasu v Praze, by to při pohledu na tabulku mohlo být zásadní!

Je složité připravit se na soupeře, který má výsledkové výkyvy?
Dukla disponuje kvalitním kádrem, hráči chtějí hrát fotbal a jsou technicky vyspělí. Zároveň jsou nebezpeční do ofenzivy. K tomu je potřeba zmínit i energického trenéra Petra Radu. To je motivační „prvek“ pro celý tým.

Očekáváte, že v sobotu někdo utrhne a bude to zápas o více gólech – třeba jako na podzim? Anebo naopak to může být pouze o jediném gólu na Julisce?
Bude to jiný zápas než ty dosavadní. Je na nás, abychom si udrželi laťku mentální odolnosti během celých devadesáti minut. Hráče nabádáme k větší efektivitě. Sice jsme vstřelili Prostějovu pět gólů, ale v poměru vytvořených šancí, nebyla efektivita vysoká. Takže ano, v sobotu to může být o jedné nebo dvou příležitostech na obou stranách. V tom případě musíme být obezřetní směrem dozadu, ale samozřejmě i dopředu. Bude rozhodovat každý detail a je potřeba být maximálně koncentrovaný na každou mikrosituaci.

Scházet vám bude vykartovaný stoper Dávid Krčík. Už teď víte, kým jej nahradíte, nebo ještě stále přemýšlíte a hledáte nejlepší variantu?
Před každým zápasem přemýšlíme komplexně o sestavě. Neznamená, že hráč, který hrál výborně předchozí zápas, nastoupí automaticky od začátku v dalším duelu. Ale k otázce – máme připravené nějaké varianty. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku (úsměv).

Související články

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo