Generální partner
Světlý režim
12. květen 2023

V sobotu další z důležitých utkání - tentokrát na Julisce! Dukla-Karviná (so,14)

Fotbalisty MFK čeká předposlední výjezd v tomto ročníku F:NL - v Praze je čeká armádní Dukla s trenérem Petrem Radou, která zdaleka ještě nevzdává boj o první trojku.

Vysoké vítězství 5:0 z minulého kola je zapomenuto, celý tým se soustředí na další cíl – sobotní zápas na půdě pražské Dukly. Karvinští mají v čele tabulky tříbodový náskok na druhou Líšeň a na svého soupeře pak náskok šestibodový. Víme, že v případě zvládnutí zápasu v Praze, by to při pohledu na tabulku mohlo být zásadní! Dukla však disponuje kvalitním kádrem, hráči chtějí hrát fotbal a jsou technicky vyspělí. Zároveň jsou nebezpeční do ofenzivy. K tomu je potřeba zmínit i energického trenéra Petra Radu. To je motivační „prvek“ pro celý tým,“ prohlásil asistent trenéra Ľubomír Luhový.

Karvinští budou postrádat vykartovaného Dávida Krčíka a již známé dlouhodobé marody. „Máme připravené nějaké varianty. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku,“ usmál se Luhový. Ten předpokládá, že na Dukle bude rozhodovat každičký detail. „Může být o jedné nebo dvou příležitostech na obou stranách. V tom případě musíme být obezřetní směrem dozadu, ale samozřejmě i dopředu,“ doplnil.

Tradiční český klub z hlavního města je se ziskem čtyřiceti bodů na pátém místě tabulky. Do utkání proti lídrovi soutěže půjde stejně jako na podzim bez kouče Petra Rady. Ten totiž bude v trestu za nasbírané čtyři žluté karty. Zkušený kouč absentoval na lavičce i v podzimním vzájemném duelu – pouze z tribuny sledoval vysoké vítězství hráčů MFK v poměru 5:0.

Dukla by rád ještě zamíchala s pořadím na prvních třech místech. Přestože se toto přání zdálo v zimě jako sci-fi, nyní k tomu moc neschází. V extrémně vyrovnané tabulce ztrácí jen tři body na druhou Líšeň. Pražskému celku se na jaře daří, ukořistil dvaadvacet bodů díky sedmi výhrám, jedné remíze a dvěma porážkám. Z týmového pohledu se daří Lukáši Matějkovi – na jaře vstřelil už sedm gólů, celkově jich má 14. Za Duklu nastupují i dva exkarvinští hráči – Jiří Piroch a Roman Holiš.

Poslední vzájemné zápasy na Julisce? Výhry domácích 2:1 a 3:2. S bodem odjížděli Karvinští naposledy v rámci nejvyšší soutěže 25. února 2017 po remíze 0:0. Na vítězství na stadionu armádního klubu čeká Karviná už téměř čtrnáct let - výhru 1:0 trefil 14. srpna 2009 Vladimír Mišinský.


Utkání 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Dukla Praha – MFK Karviná začíná na stadionu Juliska v sobotu 13. května v 14:00. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.

Související články

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo