Generální partner
Světlý režim
27. červenec 2018

MFK míří do Edenu, Slavia-Karviná (so,19)

Druhé kolo a opět na soupeřově trávníku. Po porážce v Liberci se tentokrát Karvinští představí na půdě favorita z hlavního města. Utkání nabídne v přímém přenosu stanice O2 TV Sport.
Vlakovým spojem Pendolino vyrazili karvinští fotbalisté v pátek ráno z Bohumína do Prahy, kde je odpoledne čekal předzápasový trénink. V sobotu večer pak vyběhnou v krásné Eden Aréně k druhému mistrovskému utkání. „V Edenu nemáme co ztratit, kluci musí v hlavách přepnout, nebát se hrát a víc si dovolit oproti duelu v Liberci. Bude plný stadion, můžou se ukázat. Všichni se na takový zápas těšíme,“ prohlásil asistent trenéra Zdeněk Koukal. 

Speciální zápas čeká Martina Berkovce a Luboše Tusjaka. První jmenovaný byl několik let hráčem slavného pražského „S“, Tusjak je dokonce odchovancem. „A bude to vlastně vůbec poprvé, co si proti Slavii zachytám. Ohromně se na to těším,“ pověděl Berkovec s tím, že během hostování v jiných klubech nemohl proti Slavii do brány. 

Karvinští v pátek představili nejnovější posilu, slovinského záložníka Aleše Mertelja. Jestli nastoupí, je ve hvězdách. „My hlavně nesmíme dělat chyby v přechodové fázi. Nepovedené první utkání jsme si v týdnu rozebrali. Nyní nás čeká ještě větší kvalita,“ doplnil Zdeňka Koukala hlavní trenér Roman Nádvorník.Slavia se představí v této sezóně poprvé doma, proto se čeká nadprůměrná návštěva. V minulém kole vyhráli svěřenci Jindřicha Trpišovského jasně 3:0 v Olomouci. Sešívání se mohou pochlubit obrovsky silným a kvalitním kádrem, který byl ještě posílen. Během léta přišli exkarvinský Jaroslav Zelený, Vladimír Coufal, Alexandru Baluta či Peter Olayinka. Nigerijský ofenzivní hráč už má zkušenosti z české ligy, působil totiž v Dukle Praha. Olayinka je momentálně nejdražší hráč, který kdy do Slavie přišel.

Jenže vše není zalité sluncem - kouč Trpišovský řeší i zranění. Dlouhodobě mimo hru jsou Mick van Buren a Jakub Jugas, do tréninkového procesu se teprve pomalu vrací Jakub Hromada nebo Lukáš Pokorný. I přesto Slavia disponuje tak kvalitním kádrem, že o favoritovi sobotního utkání není pochyb. 

Poslední měření sil proběhlo 13. dubna, z výhry 3:2 se v Praze radovali domácí. Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY SK Slavia Praha – MFK Karviná začíná v Eden Aréně v sobotu 28. července v 19 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Ardeleanu, na čarách mu budou asistovat kolegové Mokrusch a Hrabovský.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo