Generální partner
Světlý režim
26. červen 2020

Marek Bielan: Mužstvu pořád věříme, do baráže se dostaneme

Asistent hlavního kouče Marek Bielan před nedělním duelem v Olomouci mluvil o aktuální situaci a zatipoval si, jak dopadne druhá nejvyšší soutěž.

Zbývají tři zápasy do konce nadstavbové části. Situace je vážná, ale určitě ne bezvýchodná. Jak vidíte situaci vy jako člen realizačního týmu?
Mužstvu pořád věříme, to je jasné. Nemáme vůbec špatný tým, ale už pracuje hlava. Před nucenou koronavirovou pauzou jsme byli úplně někde jinde, ale realita je v tuto chvíli také úplně jinde. Věřím, že poslední tři duely zvládneme a půjdeme do baráže.

Pomýšlet na třináctou příčku už je asi utopie, že ano?
Nemáme to ve svých rukou, Zlín dokonale využil prvních dvou domácích duelů, ale pořád věříme. Dokud bude ta šance, budeme se rvát. Všichni!

V neděli zajíždíte na Andrův stadion do Olomouce, kde už jsou domácí zachráněni. Jaký to může být zápas?
My někde venku musíme vyhrát. Je to o chybách, kterých se na hřištích soupeř v defenzivě dopouštíme ve větším měřítku. V domácím prostředí hrajeme, myslím si, výborně. Jenže buď dáme dva góly a dva zbytečně inkasujeme, anebo hrajeme vzadu na nulu a v ofenzivě selžeme. To bylo jasně vidět v zápasech s Mladou Boleslaví a Opavou. Nyní už nejde couvnout. Nesmíme udělat chybu, hrát vzadu na nulu a vstřelit nějaký gól! To bude klíč úspěchu v Olomouci.

Hloupé chyby vás stály body v posledních dvou venkovních duelech.
Přesně tak, v Jablonci jsme udělali jednu a domácí trestali, v Teplicích jsme udělali hned čtyři – to prostě nejde!  

Láme se už nyní pomyslný „chleba“?
Myslím, že ano. Na Opavu a Příbram máme vlastně čtyři body náskok, v tabulce sice tři, ale při shodném součtu se bere v potaz umístění po základní části. Věřím, že se minimálně do baráže dostaneme. Může se mi někdo smát nebo si klepat na čelo, ale my na takové pozice nepatříme.

Ve čtvrtek Ligový výbor LFA schválil, že pokud třinecký tým bude během víkendu negativní v testech na SARS-CoV-2, upraví se termínová listina tím způsobem, že poslední nadstavbové kolo bude sehráno o pět dnů později. Co na to říkáte?
Víme o tom. Budeme mít aspoň celý týden na to, abychom tým po zápase ve Zlíně připravili na domácí duel s Příbramí. Na druhou strani se ligový finiš posouvá a to bude pro hráče těžké po mentální stránce. Ale s tím se musí vyrovnat a přijmout to jako holý fakt. Dostali jsme se do té situace sami, je to sport.

Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE to vypadá také na zajímavý boj o přímý postup i barážové příčky až do posledního kola. Jak podle vás dopadne druhá nejvyšší soutěž?
Mysli si, že Zbrojovka Brno přeskočil dosud vedoucí Pardubice a vybojuje si přímý postup. Zbrojovka má tak kvalitní mančaft směrem dopředu, že to podle mě zvládne. Kdo půjde do baráže? Myslím si, že Pardubice a Dukla Praha, která to má ve svých rukou.  


Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo