Generální partner
Světlý režim
27. červen 2020

Nadstavbová část o záchranu pokračuje na Hané, Olomouc-Karviná (ne,14:30)

Po dvou dalekých výjezdech na sever Čech nastoupí Karvinští do autobusu na zhruba hodinku a deset minut, protože v neděli odpoledne budou hrát o důležité body v Olomouci v rámci třetího kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu.

Zlepšit útočnou fázi a vyvarovat se hrubek v obraně z předešlých dvou venkovních duelů, s těmito záměry cestují svěřenci Juraje Jarábka na Hanou. Domácí už mají záchranu jistou, hosté ze Slezska o ni budou ještě tvrdě bojovat. Na Opavu a Příbram mají náskok tří bodů, respektive čtyř – v případě rovnosti bodů totiž rozhoduje umístění po základní části.

Situace není růžová, ale to se může rázem změnit. „Mužstvu věříme. Troufám si tvrdit, a možná si budou někteří klepat na čelo, že my takhle dolů nepatříme. Věřím, že následující tři duely zvládneme a půjdeme do baráže. Pochopitelně se ještě popereme i o třináctou příčku, ale to už nemáme ve své moci,“ podotkl správně asistent trenéra Marek Bielan a odkázal na Zlín, který do puntíku využil v prvních dvou kolech domácí prostředí a sebral šest bodů.  

Karvinští potřebují prolomit nepříjemnou venkovní sérii – naposledy na cizím hřišti vyhráli 21. září 2019 v Příbrami a poslední bod z hřiště soupeře přivezli před měsícem z Opavy. „Někde venku prostě musíme vyhrát! Všechno je to o chybách, kterých se na hřištích soupeřů dopouštíme ve větší míře,“ vidí Bielan kámen úrazu.

Přestože je Sigma zachráněna a avizuje, že by mohla po zbytek sezóny dát šanci svým talentovaným mladíkům, tak s tím na hráče ani trenéry MFK nechoďte. „Většinou to bývá tak, že se mladíci chtějí ukázat a dají do toho vše. My v žádném případě nespekulujeme, soustředíme se na vlastní hru a výkon,“ poznamenal záložník Dávid Guba.  

Olomouci vedené trenérem Radoslavem Látalem patří aktuálně jedenáctá pozice, ovšem Sigma chtěla výš a skupina o záchranu ji určitě neuspokojuje. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Lukáš Juliš, jenž na Hané hostuje z pražské Sparty. Sigma čeká na tříbodový zisk tři zápasy, Karvinští dokonce osm.

Oba vzájemné duely, které se uskutečnily během podzimu, skončily shodně remízou 1:1. Oba soupeři se tak mohli potkat i v generálce před startem jarní části a v Karviné se, světe div se, opět urodila remíza. Tentokrát ovšem 0:0.

Utkání 3. kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začne na Andrově stadionu v neděli 28. června ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo