Generální partner
Světlý režim
27. červen 2020

Nadstavbová část o záchranu pokračuje na Hané, Olomouc-Karviná (ne,14:30)

Po dvou dalekých výjezdech na sever Čech nastoupí Karvinští do autobusu na zhruba hodinku a deset minut, protože v neděli odpoledne budou hrát o důležité body v Olomouci v rámci třetího kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu.

Zlepšit útočnou fázi a vyvarovat se hrubek v obraně z předešlých dvou venkovních duelů, s těmito záměry cestují svěřenci Juraje Jarábka na Hanou. Domácí už mají záchranu jistou, hosté ze Slezska o ni budou ještě tvrdě bojovat. Na Opavu a Příbram mají náskok tří bodů, respektive čtyř – v případě rovnosti bodů totiž rozhoduje umístění po základní části.

Situace není růžová, ale to se může rázem změnit. „Mužstvu věříme. Troufám si tvrdit, a možná si budou někteří klepat na čelo, že my takhle dolů nepatříme. Věřím, že následující tři duely zvládneme a půjdeme do baráže. Pochopitelně se ještě popereme i o třináctou příčku, ale to už nemáme ve své moci,“ podotkl správně asistent trenéra Marek Bielan a odkázal na Zlín, který do puntíku využil v prvních dvou kolech domácí prostředí a sebral šest bodů.  

Karvinští potřebují prolomit nepříjemnou venkovní sérii – naposledy na cizím hřišti vyhráli 21. září 2019 v Příbrami a poslední bod z hřiště soupeře přivezli před měsícem z Opavy. „Někde venku prostě musíme vyhrát! Všechno je to o chybách, kterých se na hřištích soupeřů dopouštíme ve větší míře,“ vidí Bielan kámen úrazu.

Přestože je Sigma zachráněna a avizuje, že by mohla po zbytek sezóny dát šanci svým talentovaným mladíkům, tak s tím na hráče ani trenéry MFK nechoďte. „Většinou to bývá tak, že se mladíci chtějí ukázat a dají do toho vše. My v žádném případě nespekulujeme, soustředíme se na vlastní hru a výkon,“ poznamenal záložník Dávid Guba.  

Olomouci vedené trenérem Radoslavem Látalem patří aktuálně jedenáctá pozice, ovšem Sigma chtěla výš a skupina o záchranu ji určitě neuspokojuje. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Lukáš Juliš, jenž na Hané hostuje z pražské Sparty. Sigma čeká na tříbodový zisk tři zápasy, Karvinští dokonce osm.

Oba vzájemné duely, které se uskutečnily během podzimu, skončily shodně remízou 1:1. Oba soupeři se tak mohli potkat i v generálce před startem jarní části a v Karviné se, světe div se, opět urodila remíza. Tentokrát ovšem 0:0.

Utkání 3. kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začne na Andrově stadionu v neděli 28. června ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo