Generální partner
Světlý režim
27. červen 2020

Nadstavbová část o záchranu pokračuje na Hané, Olomouc-Karviná (ne,14:30)

Po dvou dalekých výjezdech na sever Čech nastoupí Karvinští do autobusu na zhruba hodinku a deset minut, protože v neděli odpoledne budou hrát o důležité body v Olomouci v rámci třetího kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu.

Zlepšit útočnou fázi a vyvarovat se hrubek v obraně z předešlých dvou venkovních duelů, s těmito záměry cestují svěřenci Juraje Jarábka na Hanou. Domácí už mají záchranu jistou, hosté ze Slezska o ni budou ještě tvrdě bojovat. Na Opavu a Příbram mají náskok tří bodů, respektive čtyř – v případě rovnosti bodů totiž rozhoduje umístění po základní části.

Situace není růžová, ale to se může rázem změnit. „Mužstvu věříme. Troufám si tvrdit, a možná si budou někteří klepat na čelo, že my takhle dolů nepatříme. Věřím, že následující tři duely zvládneme a půjdeme do baráže. Pochopitelně se ještě popereme i o třináctou příčku, ale to už nemáme ve své moci,“ podotkl správně asistent trenéra Marek Bielan a odkázal na Zlín, který do puntíku využil v prvních dvou kolech domácí prostředí a sebral šest bodů.  

Karvinští potřebují prolomit nepříjemnou venkovní sérii – naposledy na cizím hřišti vyhráli 21. září 2019 v Příbrami a poslední bod z hřiště soupeře přivezli před měsícem z Opavy. „Někde venku prostě musíme vyhrát! Všechno je to o chybách, kterých se na hřištích soupeřů dopouštíme ve větší míře,“ vidí Bielan kámen úrazu.

Přestože je Sigma zachráněna a avizuje, že by mohla po zbytek sezóny dát šanci svým talentovaným mladíkům, tak s tím na hráče ani trenéry MFK nechoďte. „Většinou to bývá tak, že se mladíci chtějí ukázat a dají do toho vše. My v žádném případě nespekulujeme, soustředíme se na vlastní hru a výkon,“ poznamenal záložník Dávid Guba.  

Olomouci vedené trenérem Radoslavem Látalem patří aktuálně jedenáctá pozice, ovšem Sigma chtěla výš a skupina o záchranu ji určitě neuspokojuje. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Lukáš Juliš, jenž na Hané hostuje z pražské Sparty. Sigma čeká na tříbodový zisk tři zápasy, Karvinští dokonce osm.

Oba vzájemné duely, které se uskutečnily během podzimu, skončily shodně remízou 1:1. Oba soupeři se tak mohli potkat i v generálce před startem jarní části a v Karviné se, světe div se, opět urodila remíza. Tentokrát ovšem 0:0.

Utkání 3. kola Finále FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začne na Andrově stadionu v neděli 28. června ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii