Generální partner
Světlý režim
4. duben 2024

Marek Bielan: Plzeň je neskutečně silná při standardních situacích

První dubnovou sobotu se v Karviné představí čtvrtfinalista Evropské konferenční ligy, FC Viktoria Plzeň. Jeden z trenérů Marek Bielan se rozpovídal o soupeři, absenci Amara Memiće či hříchu nevyprodat na soupeře typu Plzeň stadion...

Marku, už jste se oklepali po smolné prohře v Hradci Králové?
Už ano. V týdnu jsme se o tom ještě s hráči pobavili. Hra nebyla špatná, bohužel často chybujeme. Teď už se ale soustředíme výhradně na Plzeň, která hraje úplně jinak než Hradec.

Máte Plzeň nakoukanou? Sledoval jste jejich úterní zápas MOL Cupu v Jablonci?
Ten zápas zvládli velmi dobře. My se připravujeme hlavně na standardní situace, ve kterých jsou Viktoriáni neskutečně silní a nebezpeční.

Počítáte u soupeře s rotací v sestavě, když příští čtvrtek hraje Plzeň proti Fiorentině?
Opravdu těžko říct. Chystáme se na více variant a uvidíme. Každopádně zrovna u Plzně je úplně jedno, kdo hraje. Mají vyrovnaný kádr a všichni kluci jsou kvalitní – právě proto oblékají dres Plzně a jako jediní pokračují v evropských pohárech.

Čtvrtfinále Evropské konferenční ligy už něco znamená, ne?
Bezvadné! Na to bychom měli být všichni fotbaloví příznivci v Česku hrdí. Viděl jsem snad všechny pohárové zápasy Plzně v letošní sezóně a především díky Západočechům útočíme na výborný výsledek v koeficientu. Trenér Koubek neustále ukazuje kvalitu včetně celého realizačního týmu.

Bude muset sáhnout do stabilizované základní jedenáctky, neboť bude určitě scházet potrestaný Amar Memić. Jak velký je to problém?
Je pravdou, že jsme chtěli sestavu ustálit a neustále se zlepšovat. Ale to je fotbal, věděli jsme, že dřív nebo později to přijde a někdo z toho vypadne. Proto tady máme další hráče, kteří čekají na šanci. Věřím, že si s tím poradíme a do zápasu pošleme ty aktuálně nejlepší.

Je právě takový soupeř, který bude hrát čtvrtfinále EKL tou nejlepší pozvánkou pro fanoušky, kteří ještě váhají, zda v sobotu přijít na toto utkání?
Byl bych rád, kdyby lidé začali chodit na nás a ne pouze na zvučné soupeře, kam Plzeň bezesporu patří. A nevyprodat náš malý stadion na zápasy se Spartou, Slavií nebo Plzní je za mě hřích! Moc si přeju, aby fandové dorazili – hraje se v sobotu, má být krásné počasí. Ještě tak k tomu přidat i nádherný výsledek…

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo