Generální partner
Světlý režim
6. březen 2020

Marek Bielan: Příbram je nyní v obraně zodpovědnější. Věřím ale, že vyhrajeme!

Před nedělním domácím utkáním s Příbramí nabídl svůj pohled na soupeře a věci okolo asistent hlavního trenéra Marek Bielan. Ten věří, že fanoušci budou opět odcházet ze stadionu spokojení...
V neděli dorazí poslední Příbram, kterou po odvolání Romana Nádvorníka povede podruhé za sebou asistent Petr Čuhel. Vypozorovali jste nějakou zásadní změnu ve hře středočeského týmu?
Asi větší kompaktnost v obranné fázi. Jsou teď směrem dozadu daleko více zodpovědnější, což dokresluje bezbranková remíza s Boleslaví, i když Lukáš Budínský neproměnil penaltu.

Pomohl Příbrami k prvnímu jarnímu bodu i stav hrací plochy, který minulý týden moc ke kombinaci nevybízel
?
Může to tak být, i když pro oba týmy to bylo stejné. Je ale fakt, že Mladá Boleslav je hodně technické mužstvo, takže Příbrami určitě ten terén seděl víc.

Na podzim se z Příbrami přivezli tři body za vítězství 2:0 a kapitán Jan Rezek minulý týden v talk show TIKI-TAKA prohlásil, že Karviná byla jeden z nejlepších soupeřů, který u Litavky na podzim hrál. Potěší to?
Určitě to potěší, ale situace byla úplně jiná. Byl tady jiný hlavní trenér a hráli jsme jinak, než hrajeme nyní. Nesmíme na to brát až takový ohled, ale každopádně hráčům něco málo z toho zápasu připomeneme.

Před nedělním soupeřem máte aktuálně šestibodový náskok, ale pokud by se podařilo zvítězit, tak devět bodů by už byl výrazný rozdíl…
…neustále to opakuje trenér Jarábek a řeknu to i já – my se díváme před sebe, ne pod sebe. Našim hnacím motorem jsou týmy před námi.

Aktuálním tématem po celém světě je koronavirus. Nebáli jste se v týdnu, že se bude hrát na prázdném stadionu, případně, že se celé kolo odloží?
Vůbec to neřešíme a ani jsme neměli obavy, že by kvůli tomu bylo nějaké omezení. Jsme rádi, že naši fanoušci přijdou v co možná největším počtu a užijí si zápas. Snad po něm budeme všichni šťastní a spokojení. Věřím, že Příbram porazíme.
Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo