Generální partner
Světlý režim
7. březen 2020

Na MDŽ doma proti poslednímu, Karviná-Příbram (ne,14:30)

Druhý nejlepší tým jara čeká duel s Příbramí, kterou v Karviné zřejmě naposledy povede dočasný trenér. Karvinští potřebují i tento důležitý zápas zvládnout.

Ano, fotbalisté MFK získali ve třech zápasech sedm bodů, lepší je pouze Plzeň. Navíc jako jediný tým z celé soutěže na jaře ještě neinkasovali. Naopak Mladá Boleslav a právě Příbram jsou jedinými dvěma kluby, které ještě neskórovaly. V případě vítězství utečou svěřenci Juraje Jarábka nedělnímu soupeři už na devět bodů. Ovšem jeho asistent Marek Bielan kontruje. „Nechceme a nedíváme se pod sebe. Naopak se díváme směrem nahoru,“ řekl.

Středočeši mají svých problémů víc než dost. Téměř z gruntu obměnili přes zimu kádr, navíc v posledním únorovém týdnu šéfové klubu odvolali trenéra Romana Nádvorníka a od té doby intenzivně řeší příchod nového trenéra. V neděli ovšem ještě zaskočí Nádvorníkům asistent Petr Čuhel. „Všimli jsme si, že jsou pod dočasným trenérem zodpovědnější směrem dozadu, což dokazuje bezbranková remíza s Mladou Boleslaví,“ prohlásil asistent Marek Bielan.

Byl to první bodový zisk Příbrami v jarní části. „Těžký terén seděl Příbrami určitě víc, než technickému mužstvu, kterým Mladá Boleslav určitě je,“ všiml si Bielan.

V kádru Příbrami už nefigurují známá jména jako Roman Květ či Martin Zeman. Skončil také brankář Marek Boháč. Příchody? Příbram angažovala dva Turky (Aydin Yilmaz a Erdi Sehit), Jakuba Šašinku, který strávil podzim v Karviné, Slováka Petera Kleščíka či dva borce z Hradce Králové – odchovance Jana Kvídu a Filipa Zorvana.

Hlavním tahounem týmu je zkušený Jan Rezek a nedílnou součástí základním sestavy je kmenový hráč MFK Sufi Dramé, jenž však do nedělního utkání zcela jistě nezasáhne. Bilance vzájemných duelů je vzácně vyrovnaná – třikrát vyhrála Karviná a třikrát Příbram. Ze Slezska si Příbram ještě neodvezla ani bod. Podzimní duel v Příbrami vyhráli Karvinští 2:0 po gólech Smrže a Ndefeho.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FK Příbram začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. března ve 14:30 hodin. Hlavní rozhodčím bude pan Pavel Královec. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin, a protože zápas připadá na MDŽ, připravil si klub ve spolupráci s kávarnou Slivkafé speciální akci pro všechny fanynky (více ZDE). 

Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma na tradičních místech – na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů.    

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo