Generální partner
Světlý režim
7. březen 2020

Na MDŽ doma proti poslednímu, Karviná-Příbram (ne,14:30)

Druhý nejlepší tým jara čeká duel s Příbramí, kterou v Karviné zřejmě naposledy povede dočasný trenér. Karvinští potřebují i tento důležitý zápas zvládnout.

Ano, fotbalisté MFK získali ve třech zápasech sedm bodů, lepší je pouze Plzeň. Navíc jako jediný tým z celé soutěže na jaře ještě neinkasovali. Naopak Mladá Boleslav a právě Příbram jsou jedinými dvěma kluby, které ještě neskórovaly. V případě vítězství utečou svěřenci Juraje Jarábka nedělnímu soupeři už na devět bodů. Ovšem jeho asistent Marek Bielan kontruje. „Nechceme a nedíváme se pod sebe. Naopak se díváme směrem nahoru,“ řekl.

Středočeši mají svých problémů víc než dost. Téměř z gruntu obměnili přes zimu kádr, navíc v posledním únorovém týdnu šéfové klubu odvolali trenéra Romana Nádvorníka a od té doby intenzivně řeší příchod nového trenéra. V neděli ovšem ještě zaskočí Nádvorníkům asistent Petr Čuhel. „Všimli jsme si, že jsou pod dočasným trenérem zodpovědnější směrem dozadu, což dokazuje bezbranková remíza s Mladou Boleslaví,“ prohlásil asistent Marek Bielan.

Byl to první bodový zisk Příbrami v jarní části. „Těžký terén seděl Příbrami určitě víc, než technickému mužstvu, kterým Mladá Boleslav určitě je,“ všiml si Bielan.

V kádru Příbrami už nefigurují známá jména jako Roman Květ či Martin Zeman. Skončil také brankář Marek Boháč. Příchody? Příbram angažovala dva Turky (Aydin Yilmaz a Erdi Sehit), Jakuba Šašinku, který strávil podzim v Karviné, Slováka Petera Kleščíka či dva borce z Hradce Králové – odchovance Jana Kvídu a Filipa Zorvana.

Hlavním tahounem týmu je zkušený Jan Rezek a nedílnou součástí základním sestavy je kmenový hráč MFK Sufi Dramé, jenž však do nedělního utkání zcela jistě nezasáhne. Bilance vzájemných duelů je vzácně vyrovnaná – třikrát vyhrála Karviná a třikrát Příbram. Ze Slezska si Příbram ještě neodvezla ani bod. Podzimní duel v Příbrami vyhráli Karvinští 2:0 po gólech Smrže a Ndefeho.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FK Příbram začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. března ve 14:30 hodin. Hlavní rozhodčím bude pan Pavel Královec. Pokladny stadionu se otevřou v 13:15 hodin, a protože zápas připadá na MDŽ, připravil si klub ve spolupráci s kávarnou Slivkafé speciální akci pro všechny fanynky (více ZDE). 

Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci zdarma na tradičních místech – na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů.    

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii