Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2015

Matej Sivrić: Ze hřiště jsme měli jít oba, ne jen já

Byl u všeho podstatného. Nejprve dal důležitý druhý pojišťovací gól a v průběhu druhé půle se šel zastat svého brankáře, ale za zákrok na domácího provokatéra uviděl červenou kartu. A tak si minimálně ve středečním zápase dá Matej Sivrić nucenou pauzu.

S druhou výhrou v řadě, navíc v derby na hřišti soupeře, musí být spokojenost, ne?
Jasně, je to výborné. Přišli lidi, atmosféra byla skvělá a vezeme výhru bez obdrženého gólu. Maximální spokojenost.

Ta ale asi nepanuje u vás, že? V 66. minutě jsem uviděl červenou kartu. Co se tam stalo?
Domácí Vyskočil je známá firma, pořád provokuje. Šlápl na gólmana Pindrocha, tak jsem tam šel. Dobře, dostal jsem červenou, ale v tom případě ji měl dostat i on a měli jsme jít ze hřiště oba.

Jaká vůbec byla taktika na Valcíře?
Snažit se zachytit začátek a neopakovat Znojmo či Vyšehrad. To se nám dařilo. Domácí byli hodně nabuzení, hráli poprvé doma. Šlapali do toho dost, vždyť už kolem dvacáté minuty měli dvě žluté karty.

A také dva góly ve své síti.
To je pravda (úsměv). My jsme čekali, že na nás zpátky vletí, ale nestalo se. Celkem pohodlně se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Skóre otevřel Jan Sedlák, poté jste se hezky prosadil také vy. Naznačil jste střelu, zasekl si balon a střílel takřka do prázdné. Tak jste to chtěl?
Už od začátku zápasu jsem měl dobré náběhy a vyšlo to až napotřetí. Lubo Urgela mi dal perfektně míč a já si před střelou vzpomněl na páteční zápas Mladé Boleslavi se Zlínem, kde dal Železník podobný gól.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo