Generální partner
Světlý režim
4. červenec 2023

Na soustředění vše podle plánu, ve středu zápas s Wislou Pulawy

Třetí přípravný letní duel čeká na svěřence trenéra Tomáše Hejduška. Do Sedlece, kde je tým na soustředění, dorazí ve středu odpoledne polský druholigista (třetí nejvyšší soutěž) Wisla Pulawy. Hraje se od 17 hodin.

V Polsku jde vše v naplánovaných kolejích. Hráči poctivě trénují, nikdo není zraněný. Hotelový komplex má tři výborně připravená hřiště, součástí je kvalitní regenerace včetně bazénu (Aquaparku). „Soustředění je vrchol přípravy. Na hřišti se zaměřujeme na technicko-taktické věci. Převládá výstavba hry a presink. Do konce pobytu budeme dvakrát denně na hřišti, využijeme i posilovnu a po tréninku ještě kluci doběhávají,“ přiblížil trenér Tomáš Hejdušek.

Zítra čeká na celý tým dopolední trénink a odpoledne zápas. Pozitivní je, že utkání se odehraje pár kroků od hotelu. „Ne všichni nastoupí, protočíme je. Další zápas nás čeká totiž už v sobotu. Postavíme kluky, kteří měli prozatím menší vytížení. Určitě budou hrát Rajmund Mikuš nebo Jarda Málek, který v Tychách odehrál pouze dvacet minut. Pomalu už ale chceme minutáž na kluky nabalovat, i když ne za cenu, aby odehráli devadesát minut ve středu i v sobotu. To určitě ne,“ usmál se Hejdušek.

Během úterka také došlo k dvěma gratulacím – narozeniny totiž 4. července slaví Jan Žídek (38) a Jakub Lapeš (24) a v den zápasu sfoukne pomyslných 34 svíček na dortu Daniel Bartl.

Tým Wisla Pulawy se v uplynulé sezóně nakonec marně pokoušel o postup do druhé nejvyšší polské soutěže. Po základní části skončil pátý, v baráži neuspěl proti Stomilu Olsztyn. Průmyslové město Pulawy leží na řece Wisla a se nachází mezi Krakovem a Varšavou.

Svěřence trenéra Michala Pirose čeká premiérový přípravný duel letní přípravy. A vzájemný zápas bude vůbec prvním v historii obou klubů.


Přípravné utkání KS Wisla Pulawy – MFK Karviná se bude hrát v hotelovém komplexu Ibis Style v Sedleci ve středu 5. července od 17 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo