Generální partner
Světlý režim
20. listopad 2021

Náročná zápasová série začíná, Karviná-Liberec (ne,15)

Reprezentační pauza je minulostí, FORTUNA:LIGA se znovu rozjíždí. Fotbalisté MFK, které příští dvě středy čekají dohrávaná utkání, budou mít hodně nabitý program. Během pouhých třinácti dnů odehrají pět utkání - prvním z nich je duel proti Liberci.

Poslední reprezentační přestávka přišla fotbalistům Karviné náramně vhod. Měli dost času na trénování a pilování taktických věcí. „Bylo důležité, že jsme mohli čtrnáct dnů potivě trénovat a odehrát kvalitní pohárové utkání na Slovácku,“ potvrdil trenér Bohumil Páník, který ve svých taktických plánech nemohl počítat s Kristim Qosem - ten nesmí hrát kvůli čtyřem žlutým kartám.

V neděli dojde na zápas s Libercem, který se po matném vstupu do sezóny a výbuchu v MOL Cupu s třetiligovými Zbuzany zvedl. Liberec po výměně trenéra velmi kvalitně posílil a začal se zvedat. Z toho těží. Navíc někteří nově příchozí hráči se ještě ani pořádně nedostali na hřiště a čekají na šanci,“ řekl Páník s tím, že osa týmu je jasně daná. Kvituje rovněž kvalitu v útoku, kde má Liberec na výběr z několika kvalitních hrotových hráčů.

Na nedělní utkání se těší karvinský záložník Aleš Nešický, který v Liberci ještě v minulé sezóně působil. „V Liberci to bylo fajn ve všech ohledech. Byla tam výborná parta, udělal se úspěch v podobě postupu do Evropské ligy. Pořád tam mám spoustu známých a kamarádů. Znám většinu kluků i realizační tým. Ta osa tam zůstala,“ podotkl Nešický.

Fotbalisty MFK čeká těžká série zápasů. Jak jsou na ni podle trenéra připraveni? „Bude záležet na zdraví a především zápasy půjdou v rychlém sledu. Dva dny pauza před dalším utkáním je hraniční, ale dá se to. Máme široký kádr a věřím, že hráči, kteří vyběhnou do jednotlivých zápasů, budou dobře nachystaní. Kdybychom urvali dvě nebo tři vítězství, tak nás to bodově posune úplně někam jinam a bude to důležité i pro hlavu hráčů,“ dodal zkušený trenér MFK Karviná Bob Páník.

Severočeský klub nezačal tuto sezónu, jak už bylo zmíněno, vůbec dobře. Dlouho byl na posledním místě tabulky s pouhým jedním bodem, což nakonec vyústilo v poměrně logický tah – vedení klubu odvolalo hlavního kouče Pavla Hoftycha. Na jeho místo přišel na konci srpna Luboš Kozel. Pod ním se tým zvedl, navíc dorazily i kvalitní posily a tým zpod Ještědu je momentálně se sedmnácti body na desátém místě tabulky.

Asi nejzvučnější posilou "last minute" je Miroslav Stoch, ten však v posledních týdnech laboroval se zraněním a není vůbec jisté, že do Karviné dorazí. Hrát stoprocentně nebude slovenský reprezentant Martin Koscelník, který pyká za čtyři žluté karty. Největší hvězdou soupeře je bezpochyby Theo Gebre Selassie, který v létě vrátil do svého mateřského klubu po mnoha letech v zahraničí. Dres Slovanu obléká exkarvinský záložník Michal Faško, který před dvěma a půl lety svým gólem v odvetě baráže v Jihlavě zajistil MFK prvoligovou příslušnost.

V deseti vzájemných duelech mají Liberečtí lepší bilanci – pětkrát vyhráli, čtyřikrát remizovali a Karviná se radovala pouze v jednom zápase. Bylo to na konci dubna 2019 po domácí výhře 2:1. Poslední vzájemný duel má únorové datum, hrálo se v Karviné a skončil remízou 1:1. Trefili se Herc a Rondić. Aktuálně nejlepšími střelci jsou Michal Papadopulos (4 góly) a Ľubomír Tupta (3 góly)

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Slovan Liberec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 21. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel. Pokladny stadionu se otevřou v 13:30 hodin a všechny důležité informace před vstupem na stadion najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo