Generální partner
Světlý režim
19. listopad 2021

Páník před Libercem: Soupeř kvalitně posílil a zvedl se, pro nás je to obrovsky důležitý zápas

Náročné dva týdny začínají! Hned na úvod těžkého bloku zápasů dojde na duel se severočeským Libercem. Oba kluby už v sezóně vyměnily trenéry. Nejen o tom však mluvil v tradičním předzápasovém rozhovoru trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Trenére, pomohla vám reprezentační přestávka k dotrénování hráčů?
Bylo důležité, že jsme mohli čtrnáct dnů potivě trénovat a odehrát kvalitní pohárové utkání na Slovácku.

Mrzí vás zpětně, že jste v již zmíněném pohárovém utkání byli asi minutu od vítězství, což by jistě hráčům dodalo na sebevědomí?
Každá prohra mrzí. Tady jsme byli opravdu asi minutu od vítězství. Podívejte se třeba na Liberec, s kterým budeme právě hrát – ten vyhrává některá utkání v samotném závěru. Tak to prostĚ ve fotbale chodí. Na Slovácku to bylo o jednom nebo dvou detailech v závěru, abychom to utkání dovedli do vítězství. Ale pro nás je obrovsky důležitá FORTUNA:LIGA a nedělní zápas proti Slovanu Liberec.

Soupeř nezačal letošní sezónu vůbec dobře, ale po výměně trenéra se zvedl a momentálně už má sedmnáct bodů.
To nebylo pouze výměnou trenéra. Liberec velice kvalitně posílil a začal se zvedat. Z toho těží. Navíc někteří nově příchozí se ještě ani pořádně nedostali na hřiště a čekají na šanci.

Je podle vás kádr Liberce čitelný v tom smyslu, že už nyní víte, jakou sestavu pošle trenér Kozel od první minuty na hřiště?
Známe jejich kostru nebo osu toho týmu. Bude to o jednom nebo dvou postech. Záležet bude i na reprezentantech.

Ano. Júsuf Hilál sice střídal v zápase s Kyrgyzstánem, ale hrálo se až v Bahrajnu. Koscelník byl se Slováky, ovšem je vykartovaný. A s naší jednadvacítkou byl Fukala…
…kvalitních hrotových hráčů má Liberec dost, trenér je může točit. Ale v Liberci se rozhodnou i podle aktuální formu či drobných zranění, která si hráči mohli přivézt z reprezentačních srazů. To my samozřejmě nevíme.

Víme akorát, že nebude moct nastoupit Koscelník kvůli kartám a vy budete ze stejného důvodu postrádat Kristi Qoseho, kterému vyšel poslední zápas před reprezentační přestávkou. Bude chybět?
To se ukáže až v zápase. Ale myslím si, že máme kvalitní hráče do středu hřiště, kteří tam naskočí. Určitě máme z čeho vybírat (úsměv).

V neděli začínáte sérii dvou „anglických týdnů“ po sobě. Jak jste na to připraveni a souhlasíte s tím, že to bude klíčové podzimní období?
Neustále říkám, že jsme potřebovali právě v tom pohárovém utkání vidět další hráče, abychom měli o všech přehled, jak jsou použitelní. Samozřejmě bude záležet i na zdraví a především zápasy půjdou v rychlém sledu. Dva dny pauza před dalším utkáním je hraniční, ale dá se to. Máme široký kádr a věřím, že hráči, kteří vyběhnou do jednotlivých zápasů, budou dobře nachystaní. Kdybychom urvali dvě nebo tři vítězství, tak nás to bodově posune úplně někam jinam a bude to důležité i pro hlavu hráčů.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo