Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2018

Nejkratší výjezd sezóny, Ostrava-Karviná (so,17)

Pouze 26 km absolvují k dalšímu ligovému soupeři hráči MFK. V sobotu odpoledne se představí v Ostravě proti Baníku.
Pro jeden tým půjde o velké slezské derby, pro druhý naopak o malé. Los svedl po reprezentační přestávce proti sobě Karvinou s Baníkem. Jedno slezské derby už mají karvinští hráči úspěšně za sebou, v srpnu zdolali v Brně nováčka z Opavy 3:1. Nyní půjde o nepochybně ještě těžší duel.

A favoritem bude domácí tým, i když trenér Ostravy prohlásil, že v derby se rozdíly smazávají. Karvinský trenér Roman Nádvorník ovšem soupeře za favorita zápasu považuje „Baník momentálně disponuje obrovskou kvalitou a je v herní pohodě. Chceme jim to co nejvíc znepříjemnit a napravit své poslední ligové vystoupení proti Dukle,“ prohlásil.

Ligový start číslo 200 si v sobotu nejspíš připíše Jan Moravec. „Moc to nesleduji, ale kluci v kabině mi to říkali. Je to hezké, kdybychom navíc proti Baníku uspěli, tak by to byla třešnička na dortu,“ usmál se rychlonohý fotbalista. Ostravskému klubu zatím sezóna vychází nad očekávání, protože současné čtvrté místo se rozhodně nečekalo. Výbornou práci odvádí trenér Bohumil Páník, v bráně září Jan Laštůvka a velmi dobré výkony předvádí Martin Fillo. 

Baník se bude muset obejít bez kapitána Milana Baroše, který je v pětizápasovém trestu za svůj vulgárně-cholerický výlev směrem k hlavnímu rozhodčímu a čtvrtému rozhodčímu po udělení červené karty v duelu proti pražské Slavii. „Baroš je stále nadstandardní hráč v naší lize a asi by bylo o něco složitější se připravovat na tenhle zápas, kdyby mohl nastoupit. Ale zda bude výhoda či nevýhoda, že nehraje? To uvidíme až po utkání, ale já doufám, že jim bude chybět a my toho využijeme,“ řekl s úsměvem Nádvorník.


Očekává se takřka „plný dům“ a všichni aktéři věří, že si zápas užijí stejně jako fanoušci obou táborů na tribunách v moravské části Ostravy. V minulé sezóně Karviná prohrála v nervózním utkání v Ostravě 1:2, doma se pak v předposledním kole urodila remíza 0:0. Nejlepšími střelci obou týmů jsou čtyřgóloví Tomáš Wágner a na druhé straně Milan Baroš s Damem Diopem. 

Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích v sobotu 20. října od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk, na čarách mu budou asistovat kolegové Kotík a Vlasjuk.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo