Generální partner
Světlý režim
1. srpen 2014

Nová sezóna je tady, na sobotní úvod dorazí Most!

Bez dvou dnů přesně po dvou měsících se opět roztočí kolotoč pod názvem Fotbalová národní liga. Karvinští v prvním kole vyzvou tým ze severozápadních Čech, FK Baník Most 1909. Zápas začne v novém termínu a čase - v sobotu od 10:15 hodin!!

Tým trenéra Webera má za sebou celkem povedenou přípravu, když ze šesti utkání pouze jednou prohrál, navíc zvládl první kolo národního poháru. Ale až samotná soutěž ukáže, v jaké formě se Karvinští nachází. Kádr doznal změn, přišli jak zkušenější fotbalisté s ligovou praxí, tak mladí nadějní hráči. „Dali jsme si s vedením klubu určitý cíl, aby doplňování kádru mělo hlavu a patu. Mám z toho dobrý pocit,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

Kapitánskou pásku navlékne po odchodu Davida Mikuly do Opavy Pavel Eismann. „Myslím, že to není úplně to nejdůležitější. Hlavně musíme fungovat jako tým. Možná s tím může být spojena nějaká větší zodpovědnost, ale žádný zásadní rozdíl s páskou či bez ní nevnímám,“ podotkl sám Eismann, který v Karviné načítá druhou sezónu a pochopitelně se už na začátek soutěže těší. „Všichni jsme pozitivně naladěni a těšíme se. Hlavně hrajeme doma a chtěli bychom úspěšně tuto sezónu odstartovat,“ přeje si za celou kabinu nový kapitán.

Hosté z Mostu pod vedením bývalého karvinského fotbalisty Víta Raszyka prožili zajímavé léto. Během něj stvrdili spolupráci s Viktorií Plzeň, a tak se v týmu objevuje plno mladých fotbalistů právě z tohoto úspěšného klubu. Kromě toho tým na poslední chvíli posílil útočník Jiří Mlika. Útočné trio Procházka, Surynek a právě Mlika, který už v Baníku v minulosti působil a vracel se tak do známého prostředí, může být hodně nebezpečné. Most však řešil také odchody. Tím nejvýraznějším je určitě přesun gólmana číslo jedna Jaroslava Belaně do Sokolova.

Mosteckým fotbalistům nevyšel vstup do národního poháru, když vypadl na penalty v Klatovech. Náladu si však svěřenci trenéra Raszyka vylepšili v pondělní generálce na hřišti účastníka 2. Bundesligy FC Erzgebirge Aue, kde dokázali vyhrát 3:1. Dva góly si připsal útočník Surynek. Mostečtí se na cestu do Karviné vydávají v pátek s tím, že chtějí ze sobotního dopoledního zápasu aspoň bod. „Karviná je určitě silný soupeř, ale nemyslím si, že je nad naše síly a nemohli bychom u ní bodovat,“ řekl pro klubový web právě staronový útočník Mlika.Přebudování kádru řešili také v Mostu. Dá se říct, že obdobné to bylo také v Karviné „Přišli jim mladí, ale i zkušení fotbalisté. O soupeři nějaké informace máme, ale především se díváme na sebe. Oba týmy jsou ve stádiu hledání a nějaké ucelené informace o tom druhém asi nemají,“ myslí si Jozef Weber. V minulé sezóně byla ve vzájemných zápasech celkově úspěšnější Karviná. V domácím prostředí sice remizovala 0:0, ale z Mostu si přivezla vysokou výhru 4:1. Ze statistik dále vyplývá, že Most na karvinském trávníku ještě nikdy v historii nezvítězil, ale v posledních dvou sezónách odjížděl domů vždy s bodem.

Utkání MFK OKD Karviná – FK Baník Most 1909 startuje na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 2. srpna v 10:15 hodin. Duel dostal na starost z pozice hlavního rozhodčího pan Jiří Jech, kterému budou na čarách pomáhat kolegové Kotalík a Machálek.

V přestávce zápasu proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? O dva pětilitrové soudky piva a celosezónní permanentku. Novinkou je fakt, že vítěz si bude moci vybrat, kterou z cen bude chtít. Cena bulletinu, který doznal především designových změn, je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo