Generální partner
Světlý režim
3. srpen 2014

Vaněk: Za druhou půli jsme si vyhrát nezasloužili

Premiérový karvinský gól v nové sezóně 2014/2015 vstřelil z penalty Richard Vaněk, který potrestal zahrání rukou v pokutovém území hostujícího Avdiče. Bohužel vítězný gól to nebyl, jelikož mostečtí fotbalisté dokázali zaslouženě čtvrthodinu před koncem vyrovnat.

Richarde, zápas dvou rozdílných poločasů nakonec skončil remízou 1:1. Proč, když jste v první pětačtyřicetiminutovce na hřišti kralovali? Do té doby nic nenasvědčovalo tomu, že byste měli mít s Mostem problémy.

Celý první poločas byl slušný, hráli jsme přesně to, co jsme měli a chtěli. Most jsme nepouštěli k naší bráně, neměl tam vůbec nic. Bohužel pak přišel zlom a po přestávce se nám hra úplně rozpadla. Byl to takový chaos a postupem času jsme si začali koledovat o vyrovnání, které nakonec bohužel přišlo.

V každém zápase je důležitý úvodní gól, který přišel sedm minut před pauzou z penalty. U puntíku jste byli s Lukášem Budínským. Dohadovali jste se, kdo bude kopat?

To ne, byli jsme určeni my dva a ještě Eisík (Pavel Eismann – pozn). Ale konečně jsem se taky dostal k penaltě v mistrovském utkání, protože v minulé sezóně jsme jich moc nekopali.

Věřil jste, že váš gól bude vítězný?

Doufal jsem, že jo. Ale chtělo to přidat ještě jeden a bylo by po zápase. To bohužel nepřišlo a musím uznat, že za výkon ve druhé půli jsme si ani vyhrát nezasloužili.

Nová sezóna, nový termín i čas domácích utkání. Jak vám to vyhovuje, vnímáte nějak ten rozdíl?

Já si myslím, že to je ideální. Pro nás je dobře, že celý víkend nemusíme čekat na zápas. Když se hrálo například v neděli až v pět odpoledne, tak to čekání bylo fakt dlouhé. Takhle se ráno v klidu společně nasnídáme a jde se na to. Věřím, že si na nový čas zvyknou i fanoušci.

Za týden vás čeká po třech měsících opět derby v Třinci, kde jste v květnu těsně prohráli. Bude to tentokrát lepší?

Musí být. Zápas to nebude snadný, ale to není žádný. Chtělo by to navázat na první poločas proti Mostu a zůstat koncentrovaní celý zápas. Někde ty domácí ztracené body musíme získat zpět.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo