Generální partner
Světlý režim
3. srpen 2014

Vaněk: Za druhou půli jsme si vyhrát nezasloužili

Premiérový karvinský gól v nové sezóně 2014/2015 vstřelil z penalty Richard Vaněk, který potrestal zahrání rukou v pokutovém území hostujícího Avdiče. Bohužel vítězný gól to nebyl, jelikož mostečtí fotbalisté dokázali zaslouženě čtvrthodinu před koncem vyrovnat.

Richarde, zápas dvou rozdílných poločasů nakonec skončil remízou 1:1. Proč, když jste v první pětačtyřicetiminutovce na hřišti kralovali? Do té doby nic nenasvědčovalo tomu, že byste měli mít s Mostem problémy.

Celý první poločas byl slušný, hráli jsme přesně to, co jsme měli a chtěli. Most jsme nepouštěli k naší bráně, neměl tam vůbec nic. Bohužel pak přišel zlom a po přestávce se nám hra úplně rozpadla. Byl to takový chaos a postupem času jsme si začali koledovat o vyrovnání, které nakonec bohužel přišlo.

V každém zápase je důležitý úvodní gól, který přišel sedm minut před pauzou z penalty. U puntíku jste byli s Lukášem Budínským. Dohadovali jste se, kdo bude kopat?

To ne, byli jsme určeni my dva a ještě Eisík (Pavel Eismann – pozn). Ale konečně jsem se taky dostal k penaltě v mistrovském utkání, protože v minulé sezóně jsme jich moc nekopali.

Věřil jste, že váš gól bude vítězný?

Doufal jsem, že jo. Ale chtělo to přidat ještě jeden a bylo by po zápase. To bohužel nepřišlo a musím uznat, že za výkon ve druhé půli jsme si ani vyhrát nezasloužili.

Nová sezóna, nový termín i čas domácích utkání. Jak vám to vyhovuje, vnímáte nějak ten rozdíl?

Já si myslím, že to je ideální. Pro nás je dobře, že celý víkend nemusíme čekat na zápas. Když se hrálo například v neděli až v pět odpoledne, tak to čekání bylo fakt dlouhé. Takhle se ráno v klidu společně nasnídáme a jde se na to. Věřím, že si na nový čas zvyknou i fanoušci.

Za týden vás čeká po třech měsících opět derby v Třinci, kde jste v květnu těsně prohráli. Bude to tentokrát lepší?

Musí být. Zápas to nebude snadný, ale to není žádný. Chtělo by to navázat na první poločas proti Mostu a zůstat koncentrovaní celý zápas. Někde ty domácí ztracené body musíme získat zpět.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo