Generální partner
Světlý režim
9. březen 2018

Očekávaný soupeř s novým koučem, Karviná-Sparta (so,15)

Fanoušci nejen z Karviné, ale i širokého okolí se chystají na zápas proti nejslavnějšímu klubu Česka. Do Karviné přijede pražská Sparta s novým trenérem Pavlem Hapalem. Karvinští na jaře ještě neprohráli a tuto sérii by rádi prodloužili i v sobotu odpoledne.

Karviná = 7 jarních bodů vs. Sparta = 5 jarních bodů! Bitva jako řemen pod vedením dvou kamarádů z Olomouce Josefa Muchy a Pavla Hapala slibuje velmi dobrou, a jako vždy emotivní podívanou. Oba týmy potřebují body - Karvinští k záchraně, sparťané k útoku na druhé místo zaručující předkolo LM, na které v současné době ztrácí pět bodů.

Trenér Josef Mucha cítí z kabiny velké natěšení a hlad svých svěřenců po úspěchu. „Ano, jarní část jsme začali dobře, ale cesta k záchraně ještě bude trnitá. Budeme rádi, když ve vynikající atmosféře předvedeme líbivý fotbal. Věřím, že kluci nechají na hřišti úplně vše. Už je skoro vyprodáno, těšíme se hrozně moc,“ prohlásil hlavní kouč.

Po dvouzápasové nucené absenci za osm žlutých karet se může na případný start připravovat Jan Šisler, nic by nemělo bránit případnému startu Radka Voltra, jenž nemohl nastoupit minule v Liberci kvůli dohodě obou klubů. Odpočine si však Peter Štepanovský, který právě na severu Čech uviděl čtvrtý žlutý kartónek v této sezóně.

Velmi rušno bylo tento týden na Letné. Po nedělní remíze s Brnem byl v úterý dopoledne odvolán italský kouč Andrea Stramaccioni se svými italskými kolegy na lavičce. Už tentýž den odpoledne byl do funkce jmenován Pavel Hapal.  Ten by rád svým novým svěřencům nalil do žil čerstvou krev a dodal novou motivaci. „S Pavlem jsme dobří kamarádi, ale na hecování oba moc nejsme. Rozdáme si to hezky tady,“ usmál se Mucha.Otázkou je, jak moc se změní sestava pod novým trenérem. Kteří hráči dostanou důvěru? „Sparta má pořád kvalitní a široký kádr. Myslím si, že to bude o nás – co předvedeme a naopak, co Spartě dovolíme,“ má jasno Josef Mucha. V zimě gigant z Letné posílil na brankářském postu, kdy po odchodu Dúbravky do Newcastlu přišel Florin Nita a jako špílmachra po ukončení kariéry exreprezentačního kapitána Tomáše Rosického angažoval Nicolaea Stanciua.

Sparta naposledy vyhrála na hřišti soupeře 21. října v Jablonci. Od té doby jednou prohrála a dvakrát remizovala. Poslední duel v Karviné skončil 12.5.2017 remízou 1:1. Na podzim v Generali Aréně vyhrála Sparta 2:0.

Utkání 20. kola HET ligy MFK Karviná – AC Sparta Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. Na čarách mu budou asistovat kolegové Arnošt a Dresler. Pokladny stadionu se otevřou v 13:45 hodin a fanoušci si budou moci pořídit také vstupenky na kvalifikační duel reprezentační jednadvacítky mezi Českou republikou a Chorvatskem (více ZDE). 

Klubové bulletiny MFK Karviná budou vydávány zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů. V poločase proběhne na trávníku soutěž ve střelbě na přesnost - tři majitelé permanentek a dva výherci z facebookové soutěže si zahrají o hodnotné ceny. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo