Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2022

Ohlasy po Žilině - Hejdušek & Cienciala

Trenér Tomáš Hejdušek a krajní univerzál Lukáš Cienciala hodnotili poslední duel kalendářního roku 2022. Duel s Žilinou skončil nerozhodně 1:1.

TOMÁŠ HEJDUŠEK: MLADÍ KLUCI OBSTÁLI, REMÍZA JE SPRAVEDLIVÁ

Trenére, remíza 1:1 v závěrečném utkání tohoto roku – odpovídá dění na trávníku?
Ale ano. Odehráli jsme zápas s kvalitním prvoligovým soupeřem, který je silný na míči. Kluci obstáli, remíza je spravedlivá. Zápas jsme ale klidně mohli i vyhrát, za stavu 1:0 jsme tam měli čistou šanci. Vzápětí pak udeřil soupeř – škoda.

Úmyslně jste postavil mladší kádr, pomohl jste si i kapitánem B-týmu či dorostenci. Co vám to ukázalo?
Kluci ukázali, že pokud jsou pracovití, soudržní a běhaví, tak se dá hrát s každým. Jsem za to moc rád. V některých situacích mi na hřišti chyběla zkušenost, ale hráči, kteří nastoupili, rozhodně nezklamali a chtěli se nám ukázat a udržet se v kádru. To se povedlo a je to pro mě velké pozitivum.

Řekli si někteří hráči o větší pozornost?
Ano. Těší mě, že potenciál tady je – jmenovitě Motyčka, Moses, Ezeh nebo Brzóska. Líbí se mi, že můžeme sáhnout do kabiny B-týmu i ligového dorostu.

Do utkání zasáhli i dva testovaní hráči Radim Plesník a Adam Dittmer. Jak se vám líbili v zápase?
Plesník je lídr hlučínské kabiny, kapitán. Ukázal to i na hřišti, kde si nové spoluhráče řídil a komunikoval s nimi. Adam je bojovný hráč, ale konkurence ve středu pole je tady obrovská. Oba obstáli, snažili se, bojovali. Potěšilo mě, že se jim tady celý týden líbilo. Chválili si zázemí, profesionalitu i tréninkový proces, který je jiný a náročnější po všech stránkách než ve třetí lize.

9. prosince jste hráli na přírodní trávě. To je pozitivní, ne?
Přestože jsme od začátku týdne trénovali na umělce a přírodní pažit si vyzkoušeli pouze ve čtvrtek, tak si cením toho, že jsme utkání mohli odehrát na přírodní trávě. Za každou cenu jsme ale na přírodní trávě nelpěli. Nechtěli jsme, aby se hráči v posledním utkání zranili – to by bylo kontraproduktivní. Ale počasí vyšlo, nepršelo ani nesněžilo. Fajn!


Lukáš Cienciala: „Na šance vyrovnaný zápas, proto je remíza spravedlivá. Soupeř byl kvalitní na míči, který měl víc v držení, ale nepouštěli jsme jej do nějakých velkých šancí. Po změně stran jsme to byli naopak mi, kteří jsme měli několik slušných situací ke skórování – především po rychlém zisku míče. Jedna taková akce nám vyšla a šli jsme do vedení. Vzápětí jsme mohli přidat druhý gól, ale paradoxně jsme inkasovali. Posledních dvacet minut se už dohrávalo.“

Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo