Generální partner
Světlý režim
8. prosinec 2022

V páteční pravé poledne na Bažantnici proti Žilině

Poslední zápas roku 2022 čeká na fotbalisty MFK Karviná v pátek 9. prosince. Soupeř? Slovenská Žilina, po podzimu šestý tým Fortuna ligy.

Od začátku týdne se téměř kompletní tým chystá na zápas, ve kterém domácí trenéři dají šanci méně vytěžovaným hráčům. Pozitivem je, že se duel uskuteční na přírodní trávě, byť kalendář ukazuje první polovinu prosince. „Dáme šanci i některým klukům z dorostu a dvěma testovaným hráčům, kteří se s námi připravují od začátku týdne. Naopak někteří zkušení kluci hrát nebudou,“ prohlásil trenér Tomáš Hejdušek.

Testovanými hráči jsou hlučínský Radim Plesník (obránce) a Adam Dittmer (záložník). „Kluky protočíme a síly rozložíme. A jak už jsem říkal, hráči jako Honza Žídek, Michal Papadopulos, Lukáš Budínský či Daniel Bartl hrát nebudou,“ dodal trenér.

Další program? O víkendu volno, od pondělí do středy se ještě bude trénovat a následně začne třítýdenní volno. Do tréninkového procesu se tým vrátí individuálně pod dohledem kondičního trenéra Juraje Kubišty 9. ledna, společně příprava začne od 16. ledna.

Žilině pod vedením českého trenéra Jaroslava Hynka patří po podzimu šestá pozice. Šošoni nezvládli závěr podzimu, kdy z posledních sedmi duelů vyhráli pouze jediný, avšak zrovna prestižní proti Slovanu Bratislava (4:1). Jinak jen remíza s Trenčínem a pět porážek.

Oba soupeři se potkali před půl rokem, v červnu v Budatíně skončilo utkání v rámci letní přípravy 3:0 pro Žilinu. Po tomto měření sil se týmy potkají i v únoru, hrát se bude v Žilině a pro domácí to bude generálka před jarní částí.


Přípravné utkání MFK Karviná – MŠK Žilina začíná v areálu U Bažantnice v pátek 9. prosince ve 12 hodin. Vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo