Generální partner
Světlý režim
17. leden 2016

Ohlasy po vítězném zápase s Rybnikem

Karvinští fotbalisté vstoupili vítězně do dlouhé zimní přípravy. Třetí lednovou sobotu zvítězili nad polským účastníkem třetí nejvyšší soutěže 2:1. Utkání hodnotili oba střelci (Puchel s Fialou) a brankář Pastornický.

Prvním karvinským střelcem v roce 2016 se stal Erik Puchel. Svou levačkou i s přispěním domácího hráče rozvlnil síť - psala se dvacátá minuta utkání. „Od začátku jsme byli lepší, soupeře jsme nepustili za půlku. Podle mého názoru byl Rybnik v létě pohyblivější, rychlejší. Každopádně jsme rádi, že se nám na úvod přípravy podařilo vyhrát,“ řekl po zápase, ve kterém odehrál jako většina jeho spoluhráčů pouze poločas.

Naopak autor druhé a zároveň vítězné branky Matěj Fiala strávil na hřišti celých devadesát minut. Kromě něj celou zápasovou porci odehrál i testovaný Andrey Markovych a brankář Martin Pastornickým. „Cítím únavu, to je jasné. Ale myslím, že jsem to zvládl, přeci jen už máme za sebou dva týdny přípravy,“ podotkl Matěj Fiala, který deset minut před koncem prvního dějství zvýšil na rozdíl dvou gólů. „Za gól musím poděkovat Ondrovi Lingrovi, který mi dal výborný balon. Mohl jsem střílet rovnou z jedničky, ale pro jistotu jsem si míč připravil a naštěstí tu střelu jeden z domácích hráčů trochu tečoval a zapadlo to za brankáře,“ popsal a zmínil, že první poločas byl z karvinské strany lepší, než ten druhý. Na druhou stranu je fakt, že pro kluky nebylo nic příjemného stát na tom mrazu, pak se lehce rozcvičit a vlétnout do utkání. Ale zvládli jsme to, škoda jen zbytečného gólu,“ dodal Fiala.

Brankář Martin Pastornický neměl v první půli žádnou práci, po změně stran tomu už bylo jinak. „To je pravda, nemusel jsem řešit vlastně nic. Ve druhé půli už tam něco Rybnik měl a bohužel v závěru po mojí chybě snížil. Je to škoda, protože čisté konto vždy potěší,“ prohlásil mladý brankář. 

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo