Generální partner
Světlý režim
15. leden 2016

Prvním soupeřem v přípravě je Rybnik

V sobotu od 13:30 hodin je pro karvinský tým na programu vůbec první duel po dvanácti dnech zimní přípravy.
Oba soupeři se potkají znovu po půl roce. V létě vyhrál polský účastník tamější třetí nejvyšší soutěže po gólu z penalty 1:0. Ale o výsledek v první řadě opět nepůjde. „Chtěli bychom postavit do obou poločasů jiné, ale samozřejmě vyvážené jedenáctky, včetně mladých kluků. Máme pár drobnějších zranění, takže ještě to není úplně jisté, jestli se nám podaří tento záměr zrealizovat,“ prozradil trenér Jozef Weber.

Ten si prozatím pochvaluje příznivé počasí i průběh přípravy. „Jedeme podle plánu, nic nás nebrzdí,“ usmál se. V sobotu by rád na hřišti viděl i nové tváře - Zbyňka Pospěcha a Andreje Markovyche. Zatímco druhý jmenovaný by nastoupit měl, u Pospěcha visí otazník. „Měl menší zdravotní komplikace, přípravu začal o pět dnů později. Ještě nevím, zda zvolíme v jeho případě individuální trénink či zápasové zatížení,“ vysvětlil Weber. 

Hlavního trenéra MFK OKD Karviná těší, že opavský rodák zvedne v útoku mezi Urgelou a Juřenou konkurenci. „Ta je potřeba. Na jaře budeme potřebovat víc možností, jak do průběhu utkání zasáhnout. To nám během podzimu malinko scházelo,“ dodal.  

Tým trenéra Dietmara Brehmera neprožil zrovna ideální podzim, kdy mu po něm patří až 13. pozice s jednadvaceti body po devatenácti zápasech. Pro ROW Rybnik bude nadcházející duel vlastně také prvním, i když ne tak docela. V sobotu se totiž tým rozdělil a zahrál si modelový zápas proti sobě. Oba týmy by se měly nacházet v podobném stádiu přípravy, neboť i polský tým začal s přípravou první lednové pondělí.

Utkání ROW Rybnik – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 16. ledna od 13:30 hodin na umělé trávě v Rybniku-Kamień.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo