Generální partner
Světlý režim
24. únor 2020

Ondřej Lingr: Odlepili jsme se, ale musíme makat dál

Po zápase měl hráč utkání dle volby fanoušků nabito - kromě přijímání gratulací Ondřej Lingr tradičně diriguje vítězný pokřik a k tomu všemu byl komisaři vylosován na dopingovou kontrolu. Ještě před ní však stihl přijít mezi novináře podělit se o dojmy z utkání, ve kterém byl u všeho.
Ondro, už jste někdy absolvoval dopingovou kontrolu? 
Po utkání v klubu ještě ne, ale v reprezentaci už ano.

V první půli tři branky jste dali naposledy 11. března 2017 v Jihlavě, tedy ve své první prvoligové sezóně. Ale tříbrankový náskok po první pětačtyřicetiminutovce? To tady ještě nebylo. Co vy na to?
Je to fantazie! Byl to náš nejlepší poločas v prvoligové historii a přesně takhle se chceme prezentovat. Ale jedeme dál, teď nás čeká v Praze Bohemka a potom doma Příbram. Rádi bychom doma neztráceli body, nemůžeme si to dovolit.

Trenéři pozměnili rozestavení a vypadá to, že vám i spoluhráčům sedí tento styl na tři útočníky.
Můžeme rotovat, to je fajn. Moje hlavní pozice je sice desítka, ale zkusili jsme toto a daří se nám. Snad v tom budeme pokračovat.

Stává se z vás hlavičkový specialita? Přidal jsem další gól hlavou.
Ano, po Olomouci už druhý. Sice jsem menší, ale góly hlavou jsem dával i mládežnických kategoriích.

Váš kapitán Marek Janečka vstřelil gól po dvou letech. Krásně jste mu na gól nahrál. Poděkoval vám? Vždyť to snad ani nešlo nedat.
Už mi poděkoval přímo na hřišti. On si to zaslouží za to, jaký je kapitán a i za to, jak to tady vede. Ustál jsem souboj, Tepličtí mě nechtěli faulovat a Markovi stačilo míč pouze doklepnout.   

Byl jste i u gólu Taiwa, kterému jste parádně mezi nohama přenechal centrovaný míč od Ba Louy. Záměr?
Slyšel jsem ho, jak řve. Sice nevím co, ale byl slyšet (smích). 

Dýcháte na Zlín, ten už má pouze dvoubodový náskok. Pak Teplice s Bohemkou mají o čtyři body víc. Je to tak, jak jste chtěli?
Je super, jakým způsobem jsme se odlepili od dna tabulky. Ovšem musíme makat dál a urvat nějaký bod v neděli v Ďolíčku. Pozoruji i mnohem lepší náladu a celkově sebevědomí šlo nahoru. Ale říkám, musíme makat dál.Související články

Zápas 23.2.2020

Uragán z první půle rozhodl! Karviná-Teplice 3:0

Karvinští zvládli i druhý domácí zápas na startu jara. Po výhře nad Zlínem si poradili s přehledem s Teplicemi a mají šest jarních bodů. O výhře bylo jasno už v první půli, kdy se krásně trefili Lingr, Taiwo a Janečka.

Preview k zápasu 22.2.2020

Během osmi dnů podruhé doma, Karviná-Teplice (ne,14:30)

V Karviné se znovu jde na fotbal. V neděli od půl třetí vyběhnou hráči MFK proti neoblíbenému soupeři, kterého během čtyř sezón v nejvyšší soutěži ještě neporazili - do Slezska míří severočeské Teplice!

Pozvánka na zápas 21.2.2020

Trenér Jarábek před Teplicemi: Čeká nás mimořádně důležitý zápas

S pokorou se připravují na dalšího soupeře. Karvinští se během osmi dnů představí podruhé na svém stadionu, kam tentokrát dorazí severočeské Teplice. Kouč Juraj Jarábek si spolu se svými svěřenci uvědomuje důležitost nedělního odpoledního duelu.

Ohlasy po zápase 26.2.2020

Snažím se jen plnit trenérovy pokyny, řekl skromně Taiwo

Dva zápasy a dva góly. Skvostnou bilancí se může pochlubit nigerijský ofenzivní fotbalista Abdulrahman Taiwo v barvách MFK. Na svůj premiérový gól do sítě Zlína navázal i proti Teplicím – oba byly moc pěkné a především znamenaly důležité odskočení na dvoubrankový rozdíl.

Ohlasy po zápase 23.2.2020

VIDEO: Ohlasy po zápase - Jarábek & Janečka

Jasné vítězství nad Teplicemi okomentovali kouč Juraj Jarábek a sváteční střelec Marek Janečka, který brzdí optimismus, i když si uvědomuje, že šest získaných bodů z dvou zápasů je skvělý počin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo