Generální partner
Světlý režim
21. únor 2020

Trenér Jarábek před Teplicemi: Čeká nás mimořádně důležitý zápas

S pokorou se připravují na dalšího soupeře. Karvinští se během osmi dnů představí podruhé na svém stadionu, kam tentokrát dorazí severočeské Teplice. Kouč Juraj Jarábek si spolu se svými svěřenci uvědomuje důležitost nedělního odpoledního duelu.

Na Teplice to Karviné dlouhodobě nejde, pouze tři remízy ze sedmi vzájemných duelů to potvrzují. Je ideální čas, nálada a rozpoložení týmu tuto nepříznivou sérii zlomit právě v neděli?
Určitě! Na druhou stranu se musíme dívat sami na sebe a jít za svými cíli. Ale ano, tento zápas je pro nás mimořádně důležitý a potřebujeme ho zvládnout.

Říkáte zvládnout i z toho důvodu, že Opava a Příbram, tedy soupeři v tabulce pod vámi hrají těžké zápasy na Slavii, respektive v Plzni?
Nedíváme se pod sebe. Musíme se zaměřit na nás a dívat se před sebe! Opakuji, nedělní zápas je pro nás moc důležitý.

Nedělní soupeř disponuje zajímavými fotbalisty, především ofenzivní borci Řezníček s Marešem vzbuzují respekt.
A po x letech se jim vrátil z Lokerenu Lukáš Mareček. Teplice hrají variabilně, i na tři i obránce. Jakuba Mareše znám ze slovenské ligy. Tým trenéra Hejkala má kvalitu, to bezesporu. My se ovšem na soupeře kvalitně připravíme.

Upřímně, překvapila vás porážka Teplic v domácím prostředí od Olomouce v minulém kole?
Zápas jsem viděl a musím říct, že Olomouc hrála v první půli výborně a mohla vstřelit víc než tři góly. Otázkou je, zda Teplice hrály tak slabě nebo Olomouc tak dobře. Ve druhé půli už Teplice ukázaly svou kvalitu a byly lepší.  

Pozorujte v kabině po premiérové domácí výhře uvolněnější atmosféru?
Pomohlo nám to. Hlavně tedy klukům, kteří tady jsou déle. Vítězství je jako droga, aspoň teda pro mě. Potřebuji vítězit nejlépe každý týden a věřím, že stejně na tom jsou i hráči (úsměv).

Související články

Zápas 23.2.2020

Uragán z první půle rozhodl! Karviná-Teplice 3:0

Karvinští zvládli i druhý domácí zápas na startu jara. Po výhře nad Zlínem si poradili s přehledem s Teplicemi a mají šest jarních bodů. O výhře bylo jasno už v první půli, kdy se krásně trefili Lingr, Taiwo a Janečka.

Preview k zápasu 22.2.2020

Během osmi dnů podruhé doma, Karviná-Teplice (ne,14:30)

V Karviné se znovu jde na fotbal. V neděli od půl třetí vyběhnou hráči MFK proti neoblíbenému soupeři, kterého během čtyř sezón v nejvyšší soutěži ještě neporazili - do Slezska míří severočeské Teplice!

Ohlasy po zápase 26.2.2020

Snažím se jen plnit trenérovy pokyny, řekl skromně Taiwo

Dva zápasy a dva góly. Skvostnou bilancí se může pochlubit nigerijský ofenzivní fotbalista Abdulrahman Taiwo v barvách MFK. Na svůj premiérový gól do sítě Zlína navázal i proti Teplicím – oba byly moc pěkné a především znamenaly důležité odskočení na dvoubrankový rozdíl.

Ohlasy po zápase 24.2.2020

Ondřej Lingr: Odlepili jsme se, ale musíme makat dál

Po zápase měl hráč utkání dle volby fanoušků nabito - kromě přijímání gratulací Ondřej Lingr tradičně diriguje vítězný pokřik a k tomu všemu byl komisaři vylosován na dopingovou kontrolu. Ještě před ní však stihl přijít mezi novináře podělit se o dojmy z utkání, ve kterém byl u všeho.

Ohlasy po zápase 23.2.2020

VIDEO: Ohlasy po zápase - Jarábek & Janečka

Jasné vítězství nad Teplicemi okomentovali kouč Juraj Jarábek a sváteční střelec Marek Janečka, který brzdí optimismus, i když si uvědomuje, že šest získaných bodů z dvou zápasů je skvělý počin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo