Generální partner
Světlý režim
9. září 2016

PREVIEW: Karviná hraje doma s Jihlavou

Po reprezentační pauze pokračuje nejvyšší soutěž svým 6. kolem. Karvinští fotbalisté v něm na domácím stadionu přivítají Jihlavu. Hraje se v sobotu 10. září od 17 hodin, vstupenky jsou v prodeji od pátku (15-18 hodin) a v sobotu od 15:30 hodin.
Hráči nováčka ePojisteni.cz ligy se od začátku týdne poctivě připravovali na velmi důležitý zápas s Vysočinou Jihlava. Všichni umí počítat, tříbodový zisk by znamenal už osm bodů náskoku právě na Jihlavu. „Víme, že se v případě vítězství můžeme od nich odtrhnout. Je to důležité utkání a všichni se budeme snažit, abychom v něm zvítězili,“ řekl po čtvrtečním dopoledním tréninku záložník Jan Moravec, který skóroval minulý pátek v přípravném utkání proti Baníku v Bohumíně.

Karvinský trenér Jozef Weber upozorňuje, že Jihlava má podobně nebezpečné brejkové hráče jako Zlín, kde jeho svěřenci před reprezentační pauzou prohráli 0:3. „Doufám, že jsme dostatečně poučeni, na videu jsme si všechno rozebrali. Věřím, že to v sobotu bude vidět,“ řekl Weber a upozornil, že v zápasech s takovými týmy rozhodují maličkosti. „Ve Zlíně rozhodl první gól, doma s Duklou jsme si pomohli standardní situací,“ podotkl. Otazník visí nad startem Radka Voltra, který doléčuje svalové zranění.

Svěřenci slovenského trenéra Michala Hippa jsou po velmi slušném vstupu do soutěže momentálně trochu v útlumu, když z posledních dvou utkání nevytěžili ani bod a dokonce ani neskórovali. Navíc Jihlavští v sezóně ještě nevyhráli. Každopádně kouč Hipp na klubovém webu přiznal, že má z posledních tréninků dobrý pocit a věří, že je v jihlavských silách v Karviné bodovat. 

Optimismus mu přidává i zdravotní stav. „Po pěti odehraných ligových kolech mám konečně příjemné starosti, jak složit základní sestavu,“ řekl Hipp s tím, že na marodce zůstává pouze obránce Kryštůfek. Do utkání už jistě také nezasáhne exkarvinský Jakub Fulnek, který ve čtvrtek zamířil na hostování do druholigového Táborska. K důležitým hráčům soupeře patří podle trenéra Webera útočník Ikaunieks, záložník Hronek a obránce Yurdinov. Nesmí se ale zapomínat ani na střelce Rabušice či exznojemského Šamánka.

Utkání 6. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – FC Vysočina Jihlava startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. září v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Ardeleánu, na čarách pak kolegyně Ratajová a kolega Peřina. 

Slosovatelné zápasové bulletiny budou k dispozici ve Fanshopech a na pokladnách. Hrajeme o 3 vouchery (každý v hodnotě 800 Kč) do luxusního Wellness centra Zámečku Petrovice.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo