Generální partner
Světlý režim
22. listopad 2015

Petr Glaser: Můj gól? Musím poděkovat Bůďovi

Během podzimní části soutěže jezdil s týmem k zápasům pravidelně, ale na hřiště se buď nepodíval, anebo sotva na pár minut. Trenér Weber mu dal příležitost od začátku až v jarní předehrávce a hned se střelecky prosadil. Záložník Petr Glaser měl po utkání důvod ke spokojenosti.

Poprvé jste se objevil v základní sestavě, hned gól a navíc vysoká výhra nad prvním týmem soutěže. Pro vás parádní premiéra, nemyslíte?
Jsem pochopitelně moc spokojený. Do sestavy jsem se dostal na úkor zraněného Jana Moravce. Jsme tady od toho, abychom se zastoupili, tentokrát to vyšlo na mě (úsměv).

Debut v základní sestavě jste si osladil gólem, který vám doslova na zlatém podnose připravil Lukáš Budínský.
Vstřelený gól je pro mě bonus. Bůďa to udělal fantasticky, patří mu velký dík! Pouze jsem na něho křikl a naservíroval mi míč před opuštěnou branku. Po dlouhé době jsem se zase trefil, samozřejmě pokud nepočítám pohárové utkání v Rýmařově.

Jak jste se na hřišti cítil? Přeci jen jste v ostrém zápase absolvoval takovou porci minut poprvé po vašem zranění, s kterým jste minulý rok laboroval.
Myslím, že to bylo v pořádku. S trenérem jsme byli domluvení na tomto těžkém terénu na nějakých sedmdesáti minutách a to se také stalo. Přes zimu bude dost času potrénovat tak, abych na jaře vydržel celý zápas.

Vedoucí tým Fotbalové národní ligy jste až na jednu gólovku Šumbery takřka do ničeho nepustili.
Přesně tak. Znojmu jsme toho moc nedovolili díky našemu velmi dobrému výkonu. Navíc tři góly během první půle také udělaly své. Jsme opravdu spokojení.

Zisk tří bodů znamená přezimování na třetí příčce, což tady ještě nebylo.
Je to fajn. Myslím si, že celkově můžeme být s podzimem spokojení. Náskok Znojma jsme touto výhrou snížili, což je velmi důležité. Jarní část bude mít velký náboj, přesně tak jsme to chtěli.

Dovolenou však ještě nemáte. Co třeba zakončit podzim zajímavým výsledkem v úterý u favorita z Mladé Boleslavi v MOL Cupu?
Pohárovou odvetu si pojedeme užít, budeme hrát na krásném stadionu pod umělým osvětlením. Nemáme vůbec co ztratit, můžeme naopak jen získat. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná