Generální partner
Světlý režim
15. září 2023

Po měsíci zase v domácím prostředí, Karviná-Teplice (so,15)

Karvinský fanoušek se dočkal, znovu může vyrazit na stadion. Fotbalisté MFK hrají v sobotu odpoledne doma s Teplicemi a opravdu velmi nutně potřebují zvítězit.

Co bylo, bylo. Je potřeba se nastartovat jako v úvodu sezóny, kdy Karvinští smetli Zlín. Trenérský štáb pracoval v reprezentační přestávce i s hlavami hráčů, bylo potřeba se dostat do pohody. Ovšem hned v úvodu přišel zádrhel v podobě pohárové šlamastyky v Uničově. „Je pravdou, že repre pauza začala nejhůř, jak mohla. Někteří sbírali zápasovou praxi v utkáních béčka a jsem rád, že pomohli k dvěma výhrám. S ostatními jsme pracovali, žádnou pohodu neměli,“ přiznal trenér Tomáš Hejdušek.

Karvinští mají pouhé čtyři body a za sebou utkání s oběma pražskými „S“, což značí, že už je potřeb zase začít sbírat body. Jde do tuhého, čekají nás zápasy pravdy a ukáže se, jak na tom jsme. V sobotu hrajeme s Teplicemi a myslím si že tady určitě nebudou chtít inkasovat. Očekávám bojovné utkání a bude záležet na vývoji, kdy začne soupeř víc a víc vystrkovat růžky. Musíme ale začít u sebe, snažit se je otevřít a vyhrát,“ prohlásil Hejdušek.

Karetní trest nemá nikdo, dlouhou dobu se bude muset celý tým obejit bez Rajmunda Mikuše, který se zranil v duelu na hřišti Slavie Praha a čeká ho dlouhá pauza. „Čeká nás důležitý zápas. Chystali jsme se na něho přes reprezentační pauzu a na domácí půdě jej musíme zvládnout,“ podotkl zkušený zadák Jiří Fleišman, kterého nejspíš čeká domácí premiéra v karvinském dresu.

Teplice jsou pod vedením slovenského trenéra Zdenka Frťaly na devátém místě tabulky s osmi body a pět kol už nevyhrály. Celková bilance zní: dvě výhry, dvě remízy a tři porážky při dietním skóre 6:7. Na konci přestupového období přivedlo klubové vedení trenéru Frťalovi zajímavé jméno z pražské Sparty – na Stínadla zamířil na hostování norský bek Andreas Vindheim. V kádru Teplic figuruje, pro karvinského fanouška známá tvář, francouzský defenzivní univerzál Sufi Dramé.

V zápasech obou týmů padají góly na obou stranách. Poslední vzájemné utkání skončilo v Karviné 10. května 2022 remízou 2:2.


Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Teplice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 16. září v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. Pokladny stadionu se fanouškům otevřou hodinu před výkopem. Bulletiny budou k dispozici na pokladnách, u turniketů a ve Fanshopu. Zábavný program? Pro děti je připraven skákací hrad a v poločasové přestávce vystoupí členové Taneční školy NICOLA´S DANCE UNICO .

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo