Generální partner
Světlý režim
14. září 2023

Tomáš Hejdušek: Jde do tuhého, čekají nás zápasy pravdy

Karvinští hráči mají po reprezentační přestávce na programu domácí duel s Teplicemi. Trenér Hejdušek mluvil o novém začátku, reprezentační pauze i soupeři, který markantně zlepšil defenzivu...

Trenére, měli jste dva týdny času se připravit na další část podzimu. Jak probíhala reprezentační přestávka?
Bohužel reprezentační přestávka začala nejhůř, jak mohla. Po vypadnutí z MOL Cupu jsme pracovali na dvou věcech – někteří hráči měli další zápasovou praxi a pomáhali béčku v zápasech na půdě Zlínska a doma s Uherským Brodem. Jsem moc rád, že to zvládli a podíleli se na zisku důležitých bodů. A pracovali jsme si i s hlavami hráčů. Snažili jsme se je dostat do pohody, na vítěznou vlnu. Žádnou pohodu hráči neměli.

Bude sobotní utkání s Teplice tzv. „o šest bodů“?
Tahle bych to nechtěl nazvat. Každopádně jde do tuhého, čekají nás zápasy pravdy a ukáže se, jak na tom jsme.

Dá se to tedy nazvat novým začátkem?
Ano. Co bylo, to bylo. Je to pryč, musíme se znovu nastartovat stejně jako v prvním kole se Zlínem. Díváme se dopředu. Potřebujeme přilákat fanoušky a nenechat žádného soupeře, aby od nás odjížděl s bodovým ziskem jako se to povedlo Boleslavi a Jablonci. Pokud chceme zachránit ligu, a to my chceme, tak hlavně doma musíme vyhrávat!

Soupeř nebyl na konci přestupového období tak aktivní, ale nakonec přivedl obránce Vindheima na hostování ze Sparty. Máte představu, v jaké sestavě tady vyrukují?
Neřešíme, jestli nastoupí se třemi nebo čtyřmi obránci. My se díváme na sebe, my hrajeme doma a budeme snažit hrát tak, abychom byli úspěšní.

Jak těžký zápas očekáváte? Přeci jen Teplice po příchodu trenéra Frťaly zlepšili defenzivu…
…myslím si, že tady určitě Teplice nebudou chtít inkasovat. Očekávám bojovné utkání a bude záležet na vývoji, kdy začnou Teplice víc a víc vystrkovat růžky. Musíme ale začít u sebe, snažit se je otevřít a vyhrát!

Bohužel budete postrádat Rajmunda Mikuše kvůli vážnému zranění – nejen tento zápas, ale vlastně už celou sezónu. Jak velké to je oslabení?
Velké! Je to nepříjemnost, ale bohužel se nedá nic dělat. Každopádně všichni přejeme Mikimu hodně sil a trpělivosti s návratem.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo