Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2023

Po návratu ze soustředění duel v Albrechticích proti Ružomberku

Po středeční remíze s Wislou Pulawy čeká na celý tým v sobotu od čtvrté hodiny odpolední další letní test. Do Karviné, respektive Albrechtic dorazí slovenský prvoligový celek MFK Ružomberok.

Karvinští fotbalisté mají úspěšně za sebou herní soustředění v Polsku. V pátek po obědě nasedli do autobusu a vydali se na více než pětihodinovou zpáteční cestu do Karviné. S pobytem u našich severních sousedů vyjádřil trenér Tomáš Hejdušek spokojenost. „Máme dvě lehčí zranění, jinak soustředění bylo fajn. Odpracovali jsme přesně tolik, kolik jsme toho měli v plánu,“ prohlásil krátce po odjezdu ze Sedlece kouč MFK.

Po soustředění si však hráči neodpočinou, jelikož už v sobotu hrají v pořadí čtvrtý přípravný zápas. Po Stonavě se nyní představí v další nedaleké obci, která je baštou fotbalu – v Albrechticích. Tam začínal s fotbal brankář Vladimír Neuman. „Konečně si zase zahrajeme před našimi fanoušky, kteří určitě do Albrechtic dorazí. Po náročném soustředění rozložíme síly mezi dvě jedenáctky, přestože původní záměr byl, že někteří hráči dostanou větší minutáž. Ale nakonec jsme se rozhodli jinak,“ doplnil trenér Hejdušek. První minuty v karvinském dresu zapíše Martin Doležal.

Slovenský Ružomberok je v letní přípravě zatím stoprocentní. Tři zápasy = tři výhry. První dvě utkání vyhráli svěřenci trenéra Petera Tomka na hřištích soupeřů v Kroměříží (3:1) a Košicích (3:2). Před třemi dny pak doma porazili Pohronie 2:1. Ružomberok skončil v uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy na konečném sedmém místě a ve finálovém utkání baráže o předkolo Evropské konferenční ligy podlehl 1:3 Žilině.

Oba týmy jsou poměrně pravidelnými soupeři v přípravných obdobích. Poslední vzájemný duel je starý téměř přesně dva roky. Karvinští v Ružomberku 17. července 2021 prohráli 1:2.


Přípravné utkání MFK Karviná – MFK Ružomberok se uskuteční v Albrechticích v sobotu 8. července v 16 hodin. Výši vstupného určil domácí oddíl FK Baník Albrechtice na 50 Kč. Pro vstup do areálu je pro fanoušky vyhrazen vchod od hlavní cesty.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo