Generální partner
Světlý režim
8. červenec 2023

Výhra s důležitou nulou vzadu, Karviná-Ružomberok 1:0

Jediný gól viděl malebný útulný areál v Albrechticích - už v deváté minutě rozhodl o výhře Karviné Lucky Ezeh přesnou hlavičkou. Další góly čtyři stovky fanoušků v tropickém odpoledni už neviděly.
MFK Karviná
sobota 8.7.2023
1:0
(1:0)
Albrechtice
Diváci: 412
MFK Ružomberok
I. pol.: Ciupa - Čurma, Svozil, Žídek, Mikuš - Boháč, Budínský - Memić, Bartl, Papalele - Ezeh. II. poločas: Neuman - Hošek, Traore, Krčík, Antovski - Žák, Moses - Franko, Málek, Rezek - Adeleke.
Krajčírik – Selecký (80. Macejko), Malý, Mrva (70. Maslo), Kotula (60. Fabiš) – Múdry (60. Luterán) – Úradník (70. Marek), Domonkos, Chrien (70. Švehla), Tučný – Boďa (46. Gerec).
Branka: 9. Ezeh
Rozhodčí: Kotala

Komentář

S dvěma novými hráči (Matejem Čurmou a Jaroslavem Svozilem, jehož přestup z Baníku je mezi kluby v řešení) nastoupili fotbalisté MFK Karviná v zelenočerné kombinaci. Naopak chyběl Martin Doležal, který ještě dohání kondici. Od úvodu vyrovnaný zápas dostal náboj hned zkraje, když v deváté minutě vymíchal na pravé straně Daniel Bartl jednoho z obránců hostů a naservíroval míč na zadní tyč, kde si na něj naskočil Lucky Ezeh a hlavou otevřel skóre.

V úmorném vedru se diváci rozhodně nenudili. Karvinští mohli přidat pojistku, ale své šance neproměnili Amar Memić ani Lukáš Budínský – oba nebyli daleko od gólu, ale hráči slovenského týmu vykopávali míč pokaždé z brankové čáry . Ružomberok měl v obou poločasech po jedné šanci – v prvním dějství zahrozil ze standardní situace. 

Pět minut po pauze přišla druhá velká šance hostů – po ztrátě míče trefil Gerec břevno a z dorážky netrefil prázdnou bránu, respektive ji vysoko přestřelil Domonkos. Karvinští, jež prostřídali celou jedenáctku, dál kontrolovali hru a výsledek mohli pojistit dvacet minut před koncem. Krčík nakopl na Franka, který vyhrál důležitý hlavičkový souboj a vyslal do úniku Adelekeho. Ten se proti jednomu obránci nakonec zamotal do kliček a ani nezakončil. 

Zbytek utkání žádnou vážnější šanci ani na jedné straně nepřinesl. Svěřenci Tomáše Hejduška si připsali druhé letní vítězství, první s nulou. Naopak hosté poprvé prohráli.

Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Jsem rád za vítězství, ale především jsme neinkasovali a to je pro mě nejdůležitější. Šancí jsme asi měli více než soupeř. Škoda jen, že se nám nepodařilo dát druhý gól. Takto si představuji týmový výkon v obou poločasech. Jeden makal za druhého a přesně takhle by to mělo být. Děkujeme i domácímu oddílu a divákům. Přišli, zatleskali – jde vidět, že fotbal mají rádi. Rádi si zde v Albrechticích zahrajeme i někdy příště.“   

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo