Generální partner
Světlý režim
29. duben 2016

Po pauze opět doma, tentokrát proti Sigmě B

Karvinští fotbalisté hodlají rezervě Hanáků oplatit podzimní porážku a dál bojovat o postup. Zápas začne v sobotních 17 hodin.
Vyhrát a udržet postupové naděje, to je cíl před utkáním s posledním týmem tabulky. Svěřenci Jozefa Webera budou opět už před zápasem vědět výsledky obou svých rivalů – Znojmo hraje dnes, Hradec Králové v sobotu dopoledne. „Opět se budeme muset vyrovnat s tlakem a nutností naplno bodovat. Věřím, že to zvládneme a zakončíme sérií tří domácích zápasů i třetí výhrou,“ přeje si trenér MFK OKD.

Sigma B je jedním z tří týmů, které v této sezóně dokázaly Karvinou porazit. Povedlo se to ještě Hradci Králové a Pardubicím. „Na podzim jsme k tomu zápasu nepřistoupili úplně dobře. Víme o co hrajeme. Sobotní výkon musí být a určitě bude diametrálně odlišný,“ tvrdí Weber, který nemůže počítat s vykartovaným Pavlem Dreksou. Naopak dvojice rekonvalescentů Jan Šisler a Jaroslav Zelený bude k dispozici. „Tím, že jsme o víkendu nehráli, tak tito kluci získali nějaký čas k tréninku, určitě jim to prospělo,“ liboval si.

O soupeři toho trenérský štáb ví poměrně dost, navíc asistent Josef Mucha v Olomouci bydlí a pokud to čas dovolí, nechybí na zápase rezervního týmu. „Na podzim se nám potvrdilo, že rezervu Hanáků není radno podceňovat, naposledy třeba remizovali s Českými Budějovicemi. Ti kluci hrají o možnost prosadit se do áčka a určitě přijedou řádně namotivovaní,“ předpokládá Jozef Weber.

Hanáci však mají svých starostí poměrně dost. Aktuálně na tom hned na třech frontách nejsou vůbec dobře, konkrétně bojují o záchranu v Synot lize, fotbalové národní lize i I. lize staršího dorostu. Rezervě Sigmy patří momentálně poslední místo ve druhé nejvyšší soutěži a v případě, že její áčko nezachrání Synot ligu, nepomůže svěřencům Augustina Chromého vůbec nic, ani případný atak poloviny tabulky. O tom, v jakém složení béčko do Karviné dorazí, je záhadou. Toto utkání se totiž kryje s domácím zápasem A-týmu proti Jablonci.

Mladý hanácký tým na jaře ještě nevyhrál, posbíral pouze tři body za domácí remízy s Táborskem (1:1), Pardubicemi (0:0) a naposledy s Českými Budějovicemi (0:0). Všechny čtyři venkovní duely včetně toho s Vyšehradem pak prohrál. V Karviné se nikdo nebude zlobit, pokud tuto sérii natáhnou i během posledního dubnového dne.

Utkání 25. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – SK Sigma Olomouc B začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 30. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš. Na čarách mu budou asistovat kolegové Pochylý a Koval.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná