Generální partner
Světlý režim
24. listopad 2023

Po reprezentační pauze s Hanáky, Karviná-Sigma Olomouc (so,15)

FORTUNA:LIGA míří do svého podzimního finiše, zbývají čtyři kola. Pro oba týmy bude hned první zápas po reprezentační pauze důležitý, jelikož Karvinští nevyhráli dvě soutěžní utkání v řadě, Hanáci dokonce čtyři.

Do Karviné přijede nejméně oblíbený soupeř. Nevěříte? Z dvanácti dosud odehraných prvoligových duelů nevyhrála Karviná ani jednou – zapsala pouze tři remízy. Ostatní zápasy vyhrála Sigma. „Ale každá série má svůj konec. Vím také, že Sigma Karvinou porazila v posledních šesti vzájemných duelech. Naposledy se podařilo bodovat před čtyřmi lety, kdy jsem tady působil poprvé,“ vybavil si trenér Juraj Jarábek.

Podle slov hlavního kouče mají jeho svěřenci chuť uspět. „Chceme minimálně bod, i když si uvědomujeme sílu soupeře. Čeká nás těžká šichta, protože Sigma je jedním z nejlepších kombinačních týmů. Trenér Jílek na to má typologicky vhodné hráče - kvalita na první šestku tam je. Předpokládám, že budou hrát ofenzivně a na vítězství. Jsme na to připravení,“ vzkázal.

Co se týče absencí, tak jisté je jen to, že určitě nenastoupí vykartovaný Sebastian Boháč a dlouhodobě zraněný Rajmund Mikuš. Olomouckou minulost z karvinského kádru mají Jaroslav Svozil a Martin Doležal.

Olomouc neprožívá špatnou sezónu, přestože poslední výsledky nebyly dle představ. Ještě v říjnu se svěřenci trenéra Václava Jílka pohybovali mezi třetím a čtvrtým místem, ale protože aktuálně tři ligová kola čekají na vítězství, propadli se na aktuální sedmou příčku – avšak pouze s dvoubodovou ztrátou na třetí Mladou Boleslav, což je soupeř, kterého paradoxně jako posledního, před aktuálně třemi remízami v řadě, porazili.

Zvýšenou motivaci jistě bude mít Filip Zorvan, který si povedeným půlrokem v Karviné otevřel cestu právě do Sigmy. Obrovské nebezpečí představuje šestigólový Lukáš Juliš, zkušeností na rozdávání má mj. čerstvá posila Filip Novák.

Poslední vzájemný zápas se hrál na konci července, Hanáci doma na Andrově stadionu zvítězili zaslouženě 3:1. Karvinští, jak už bylo zmíněno, Olomouc na prvoligové scéně ještě neporazili. Nejlepším střelce vzájemných duelů je kapitán Lukáš Budínský, který dokázal Sigmě nasázet už pět gólů.


Utkání 16. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Sigma Olomouc začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 25. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Klíma. Pokladny se otevřou hodinu před zápasem, bulletiny fandové najdou ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů. Od půl jedné odpoledne bude pro malé i velké fanoušky připravena fanzóna.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo