Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2017

Podaří se zastavit rozjetou Viktorii? Karviná-Plzeň (pá,20:15)

Na ligu v Karviné v pátečním večerním termínu? Proč ne! První zápas 12. kola HET ligy se odehraje ve Slezsku, kam dorazí „mašina" z Plzně! Stane se Karviná prvním týmem, který sebere Viktorii aspoň bod, nebo soubor kouče Vrby bude i podvanácté v řadě bodovat naplno?

Karviná 8 bodů vs. Plzeň 33 bodů. Dva týmy z odlišných pólů tabulky svedl los dohromady v posledním říjnovém kole. „My těch bodů moc nemáme, Plzeň ještě žádný neztratila. Pokusíme se nějaký získat a favorita potrápit, ač to třeba od nás nikdo nečeká. Ovšem nebude to snadné, to si přiznejme,“ řekl na středeční předzápasové tiskové konferenci trenér Jozef Weber.

Podobný názor má také útočník Tomáš Wágner. „Asi nejsme první, kteří věříme, že bychom mohli Plzeň poprvé obrat o body. Ale hrajeme doma, tady nám to jde vždycky lépe. Věřím, že se nám to podaří,“ hlásí explzeňský hráč, který na západě Čech působil v éře kouče Pavla Vrby. „Vůbec poprvé nastoupím zrovna proti panu Vrbovi,“ usmál se.

Viktoria Plzeň sviští soutěží bez ztráty bodu, což je unikát – vyhrát jedenáctkrát v řadě od začátku soutěžního ročníku se ještě nikdy nikomu v samostatné české lize nepovedlo. Důležité je zmínit, že Plzeň všechny týmy „neválcuje“ a v některých utkáních má třeba i tolik potřebné štěstí. I přesto jsou však výsledky týmu ze západních Čech pod staronovým koučem Pavlem Vrbou úctyhodné.

Západočeši mají vyrovnaný tým, který je dlouhou dobu pospolu a z toho těží. Po návratu Pavla Vrby se navíc mj. vrátil také jeden ze strůjců největších úspěchů záložník Daniel Kolář, do brány může Plzeň nasadit jednoho z vyrovnané dvojice Kozáčik x Hruška, u levé lajny operuje výborný David Limberský, v útoku pak řádí nejlepší střelec ligy, osmigólový Michael Krmenčík.

Zdá se, že Plzeň nemá slabinu, všechny posty má zdvojené a sílu obrovskou, ať už nastoupí kdokoliv. „Budu se opakovat, ale k úspěchu povedou pouze nadstandardní výkony. Bez nich nemá nikdo proti současné Plzni šanci,“ ví moc dobře Jozef Weber. V karetním ohrožení je pouze Marek Janečka, na druhé straně stoper Tomáš Hájek.

V minulé sezóně Viktoria oba zápasy vyhrála díky gólům Tomáše Hořavy – v Doosan Areně 2:0, v Karviné 3:2, byť ještě devět minut před koncem prohrávala. Jenže Ivanschitz a minutu před koncem právě Hořava dokonale otočili napínavý duel. Plzeňští volí do Karviné cestu vlakem, zpátky pojedou klubovým autobusem.

Utkání 12. kola HET ligy MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v pátek 27. října ve 20:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou pomáhat kolegové Dobrovolný a Pospíšil. Vstupenky na utkání jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal, v den utkání se pak od 18:30 hodin otevřou pokladny u všech sektorů.

Slosovatelný klubový bulletin MFK KARVINÁ bude v prodeji za 20 Kč na pokladnách, ve Fanshopu a u hostesek. Odměna pro tři šťastlivce? Dárkový poukaz do wellness centra Zámeček Petrovice, poukaz na nákup ve Fanshopu v hodnotě 500 Kč a plechovky piva Radegast + 30 balíčků tyčinek Bertyčky. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo