Generální partner
Světlý režim
11. září 2021

Podaří se zlomit prokletí severu? Jablonec-Karviná (ne,16)

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA sedmým kolem. Karvinští cestují na sever Čech do Jablonce, kde budou na lavičce kvůli disciplinárnímu trestu postrádat hlavního trenéra Jozefa Webera!

Spolu s Libercem je Karviná jediným klubem, který v této sezóně ještě nezvítězil. Svěřenci Jozefa Webera mají z šesti utkání pouhé tři body a po první reprezentační přestávce je čeká liberecký rival – Jablonec. Ani ten si však nemůže vyskakovat, jelikož má jen o dva body více. Jaká byla náplň reprezentační přestávky přibližuje asistent hlavního trenéra Jan Baránek. „Zaměřili jsme se hlavně na kondiční stránku. Ale samozřejmě jsme se věnovali i herním věcem, které bychom rádi použili v Jablonci. Věřím, že tu pauzu, kterou jsme měli, v neděli zúročíme,“ přeje si Baránek.

Toho čeká na severu Čech premiéra v roli hlavního trenéra, jelikož Jozef Weber má za své vyloučení v duelu se Slavií stopku na dvě utkání. „Pořád jsem v roli asistenta a na tom se nic nemění. Myslím si, že na výkon mužstva to během zápasu nebude mít žádný vliv. Jediný rozdíl bude v tom, že Jozef Weber bude na tribuně a já na lavičce,“ nedělá si Baránek těžkou hlavu.

Karvinští na poslední chvíli získali Daniela Bartla, dotáhli se všechny administrativní záležitosti a nic by nemělo bránit, aby dvaatřicetiletý univerzál byl v minimálně v nominaci na utkání. Jablonecká Střelnice není oblíbeným stadionem MFK Karviná. Šestou sezónu se oba kluby potkávají na nejvyšší úrovni, ale Slezané ještě nikdy nevezli domů ani bod. „Jablonec je velice kvalitní tým, který má výbornou útočnou fázi. Na začátku sezóny splnili to, co chtěli – postoupit do skupinové fáze. Tím mohli malinko omluvit ten nepříliš dobrý vstup do ligy. Dvakrát za sebou doma nevyhráli, tím to bude pro nás těžší,“ přemýšlel nahlas Jan Baránek.

Jablonci pod koučem Petrem radou sice úplně nevyšel úvod FORTUNA:LIGY, přesto na severu čech panuje spokojenost, jelikož se tým dostal do základní skupiny nově vzniklé Konferenční ligy a má na podzim garantovaných šest zápasů proti zajímavým evropským klubům – AZ Alkmaar (Nizozemsko), CFR Kluž (Rumunsko) a Randers (Dánsko).

V lize čeká parta kouče Rady už pět zápasů na vítězství. Jediné tři body získal Jablonec v prvním kole proti Ostravě. Zajímavostí také je, že poslední dva domácí zápasy nevyhrál, což se nestává moc často, protože doma je Jablonec obrovsky silný. Na začátku září posílil Severočechy útočník Martin Nešpor z Olomouce. Kvalita domácího kádru je i tak obrovská (Zelený, Doležal, Pilař, Malínský, Kubista, Houska a další).

Oba týmy se střetly už desetkrát – sedmkrát vyhrál Jablonec, jeden zápas skončil remízou a dvakrát se radovali Karvinští. Jak už bylo zmíněno, Karviná na Střelnici ještě nikdy nebodovala. Poslední vzájemný zápas skončil v polovině dubna 3:0 pro Severočechy.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec – MFK Karviná začíná na Střelnici v neděli 12. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Tomáš Batík.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo