Generální partner
Světlý režim
25. listopad 2016

Podzimní domácí derniéra, Karviná-Bohemians Praha 1905 (so,15)

Souboj na hřišti i v hledišti - očekává se skvělá atmosféra z obou táborů, hosty mají přijet povzbudit tři stovky fandů. Rozdíl mezi oběma kluby činí pouhý bod, a protože se konec podzimu kvapem blíží, na rozdávání nemá nikdo ani pomyšlení.
S dvěma klíčovými hráči může pro sobotní duel počítat kouč Jozef Weber – po karetních trestech se vrací Marek Janečka s Lukášem Budínským. „Je to dobře, pro nás tento nadcházející zápas znamená ohromnou důležitost. Jsem rád, že pokud se nestane nic nepředvídatelného, budeme kompletní,“ potvrdil ve čtvrtek odpoledne hlavní trenér MFK Karviná. 

Na otázku, zda do sestavy chystá nějaké překvapení, se pousmál. „Jestli narážíte třeba na Vojtu Smrže, který nastoupil na Spartě, tak ne. Jinak se hraje v zápase, kde nemáte co ztratit a naopak, když musíte vyhrát. Ale Vojta nás každopádně přesvědčil, že v kádru je právem a počítáme s ním do zimní přípravy,“ sdělil.

Karvinští čekají doma na vstřelený gól už dva zápasy. Nyní kromě toho ale potřebují i vyhrát. „Oba týmy možná mají víc bodů, než čekaly. Bohemce se v létě povedla přestavba mužstva, trenér Koubek tam odvádí velmi dobrou šanci. Pro mě jsou překvapením ligy,“ prohlásil Jozef Weber, který „klokany“ dovedl v roce 2013 do ligy, v květnu tohoto roku to pak zopakoval i s Karvinou. „Vzpomínám si i na poslední vzájemný zápas. Bylo to v takovém nečasu ještě na starém stadionu a utkání skončilo bez branek. V tu dobu by mě vůbec nenapadlo, že za tři a půl roku se oba týmy potkají v nejvyšší soutěži,“ usmál se.

A je tomu skutečně tak – Karviná se s Bohemians Praha 1905 naposledy utkala 17. března 2013 ještě v rámci FNL. Kromě Jozefa Webera duel pamatují Jan Moravec a Lukáš Budínský. „Na Bohemku mám hezké vzpomínky vděčím ji za šanci. Zahrál jsem si s ní ligu, poznal jsem plno skvělých spoluhráčů,“ podotkl Bůďa, jenž je společně s Pavolem Jurčem nejlepším střelcem nováčka s třemi zásahy.

Při pohledu na pražský klub z Vršovic je potřeba zmínit výbornou práci náročného kouče Miroslava Koubka, pod kterým mají výkony týmu vzestupnou tendenci – až tedy na poslední nevydařený domácí duel s Teplicemi, který skončil z pohledu klokanů porážkou 0:1. Venku však klokani už třikrát za sebou neprohráli. Pražský výběr nemá ve svém středu žádnou výraznou osobnost, sází jednoznačně na kolektivní výkon a skvělou diváckou kulisu. Ostatně fanoušci vršovických klokanů už na začátku sezóny deklarovali, že zápas jejich miláčků v Karviné je pro ně výjezdem roku.

Utkání 15. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 26. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím duelu bude pan Jan Machálek, jeho asistenty pak kolegové Nádvorník a Paták. 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo