Generální partner
Světlý režim
15. prosinec 2023

Podzimní rozlučka na severu Čech, Jablonec-Karviná (so,15)

Dlouhý podzim finišuje! Karvinští posíleni o bodový zisk z Mladé Boleslavi hrají v Jablonci, odkud by si už konečně poprvé v historii rádi odvezli minimálně bod. Zápas začíná v sobotu ve tři odpoledne.

Žádná namáhavá cesta domů, naopak pouhých padesát kilometrů absolvovala karvinská výprava ve středu po utkání v Mladé Boleslavi. V Jablonci se chystá na poslední podzimní zápas. „Vracet se do Karviné by bylo dost únavné. Proto odtrénujeme, zregenerujeme a připravíme se na Jablonec hezky nedaleko stadionu. Všichni včetně vedení klubu děláme maximum pro bodový zisk,“ řekl krátce po utkání v Mladé Boleslavi trenér MFK Juraj Jarábek.

Jakýkoliv bodový zisk by byl moc fajn, protože by skončila jedna dlouhá neúspěšná série – z Jablonce se Karviná vždy vracela s prázdnou. „Je to motivace, samozřejmě. Určitě chceme navázat na dobrý výkon z Mladé Boleslavi. Nálada je dobrá a bojovná. Rozhodně tu nejsme na výletě,“ usmál se kouč Jarábek.

Ten bude spoléhat mimo jiné na nejlepšího střelce vzájemných duelů Martina Doležala – v dresu Jablonce nasázel Doležal Karviné osm gólů. Nyní však obléká dres MFK a formu si načasoval – ve středu v Boleslavi vstřelil gól a na jeden nahrál. „Nezlobili bychom se, kdyby na to navázal. Martin jede „domů“, poctivě trénuje a pracuje. Dokonce shodil šest kilo. Má formu jako před odchodem do Polska a určitě mu středeční trefa dost pomůže,“ nepochyboval o svém svěřenci Juraj Jarábek.

Posledního soupeře vnímá karvinský trenér jako poměrně dost variabilního, navíc kvalitou kádru nepatří na současnou pozici. „Hodně jim pomohlo vítězství v Ostravě. Trenér Látal málo rotuje sestavou, hráče různě posouvá na pozice, výborný je univerzální Čanturišvili a o kvalitě kádru hovoří fakt, že například Filip Souček sedí pouze na lavičce,“ doplnil Jarábek.

Trenér Jablonce Radoslav Látal, který na středečním zápase Karviné v Mladé Boleslavi nechyběl, je se svými svěřenci na dvanáctém místě tabulky s devatenácti body. Jablonci nevyšel začátek podzimu, od jeho poloviny už ale tým docela šlape. Minulý týden po prohře 0:3 na půdě mistrovské Sparty přišli Severočeši o pětizápasovou ligovou sérii bez porážky.

Nejlepším střelcem Jablonce je pětigólový Miloš Kratochvíl, který skóroval v prvním vzájemném letošním utkání. Aspoň za remízu 1:1 zachránil Slezanům chvíli před koncem útočník Adeleke.

Celková bilance 9-3-2 hovoří pro severočeského soupeře hlavně z důvodu, že v domácím prostředí na Střelnici je stoprocentní - 7 utkání = 7 výher. Navíc Karvinští na Střelnici už téměř pět a půl roku nevstřelili ani gól. Naposledy tam mířil přesně 11. srpna 2018 současný kapitán Lukáš Budínský...


Utkání 19. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec - MFK Karviná začíná na Střelnici v sobotu 16. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dalibor Černý. Vstupenky do hostujícího sektoru budou v prodeji na pokladně před zápasem za symbolických 20 Kč.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo