Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2016

Pohárový vstup, Karviná hraje v Novém Jičíně

Jako první tým z nejvyšší soutěže vstoupí v úterý do MOL Cupu svěřenci Jozefa Webera. Znepříjemnit jasnému favoritovi „povinný“ postup do dalšího kola se pokusí loňský pátý tým Divize sk. E.

Karvinský tým vůbec poprvé ve své historii vstupuje do pohárového utkání „tak pozdě“. Důvod je jasný, prvoligové týmy mají zajištěn automatický postup do druhého kola, které se už losovalo. Ano, to je velká změna oproti několikaletému, do puntíku stejnému formátu soutěže.

Los tak minulý týden určil Karviné za soupeře divizní Nový Jičín. „Šanci určitě dostanou méně vytěžovaní hráči, ale v žádném případě pohár ani soupeře nepodceníme. Domácí sice hrají až divizi, ale v loňské sezóně hráli nahoře a nakonec skončili pátí,“ zdvihá varovně prst asistent Josef Mucha a zároveň kvituje nový formát soutěže, který podle něj přidá na atraktivitě. „Bylo potřeba to nějak oživit a podle mě to je tak správné,“ řekl.

Divizní sok prožil zajímavé léto. Nejenže na lavičce po posledním zápase minulé sezóny skončil asistent bývalého karvinského kouče Mazury Jan Pejša, kterého nahradil Ladislav Trávník, ale řešilo se také, jaká soutěž se vůbec bude v Novém Jičíně hrát. Rozpočet fotbalového klubu se totiž podle dostupných zpráv ztenčil o milion korun a nakonec až díky věrným sponzorům se FK Nový Jičín přihlásil do čtvrté nejvyšší fotbalové soutěže, kterou už hezkých pár let hraje.

S přípravou začali novojičínští fotbalisté pod novým koučem v pondělí 11. července. V prvním kole MOL Cupu si pak na konci července s přehledem poradili s Hranicemi na jejich hřišti (5:0). V sobotu pak byl na programu úvodní mistrovský zápas, na který však bude chtít celý tým co nejrychleji zapomenout – Nový Jičín si dojel do Rýmařova pro porážku 1:5 a nový ročník tak zahájil debaklem.

Utkání 2. kola MOL Cupu FK Nový Jičín – MFK Karviná začíná v úterý 9. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Peter Mrázek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo